Chelsea nezvládla londýnské derby a na úspěch čeká už 7 duelů

[tag]OBSAHUJE VIDEO[/tag] Londýnské derby mezi West Hamem a Chelsea bylo utkáním dvou rozdílných poločasů. Zatímco ten první ovládli hostující Blues, ve druhém byli lepší domácí Hammers a nakonec dokázali urvat cennou výhru 3:1.

Chelsea vstoupila do utkání velmi aktivně a v prvním poločase svého soupeře prakticky k ničemu nepustila. A hned první vážnější šanci navíc zakončila gólem. Akci na pravé straně hřiště založil Victor Moses, svou přihrávkou vybídl Fernanda Torrese, ten křížným pasem našel skvěle postavěného Juana Matu a bylo to 1:0.

Hosté měli i nadále více ze hry, těžili zejména z rychlosti záložníka Ramirese. Ten připravil dvě dobré střelecké pozice Mosesovi a pak Torresovi, ale oba zmínění hráči mířili vedle. Nepřesnou střelu si na své konto po pěkné otočce v pokutovém území připsal také Eden Hazard.

Největší šanci na zvýšení náskoku Chelsea měl po chytrém uvolnění Mosese záložník Mata, jenže jej skvěle vychytal Jussi Jääskeläinen. Hosty mohlo tohle zaváhání hodně mrzet, ale Petr Čech naštěstí pro ně napravil svou předchozí chybu a konečky prstů vytlačil na roh hlavičku Kevina Nolana.

Do druhého poločasu domácí nastoupili jako vyměnění a svého viditelně překvapeného soupeře dostali pod tlak, za což byli odměněni i vyrovnávací brankou. Carlton Cole sice při svém výskoku a gólové hlavičce možná fauloval bránícího Branislava Ivanoviče, ale sudí branku uznali a sypat popel na hlavu si tak může nejen srbský bek, nýbrž také brankář Čech, který si pro dlouho padající míč určitě mohl dojít.

Hosty inkasovaná branka povzbudila a nechybělo mnoho, aby ihned strhli vedení opět na svou stranu. Hazarda s Torresem však vychytal Jääskeläinen a přímý kop Maty se snesl jen na tyč jeho branky. Jak se později ukázalo, tyto momenty byly pro průběh celého duelu zcela klíčové.

Postupem minut totiž tlak hostí opadl a byl to naopak West Ham, kdo sahal po vítězném gólu. Matta Jarvise ještě vychytal Čech a pokus Winstona Reida zase vyhlavičkoval z brankové čáry Ashley Cole, ale na tvrdou ránu Mohameda Diamého z hranice pokutového území už byli všichni bránící hráči v modrém krátcí. Zkázu Chelsea pak po hrubé chybě Colea dokonal Modibo Maiga.

Na prohře Blues nic nezměnila ani závěrečná šance Torrese, který jen potvrdil svou střeleckou impotenci a ve vyložené šanci hlavičkoval přímo do Jääskeläinena. Chelsea už je tak sedm utkání bez výhry a sen o titulu se jí rychle vzdaluje.