Wenger: Bude to nejdůležitější derby historie

Kouč Arsenalu ARSENE WENGER říká, že sobotní ligový duel s Tottenhamem Hotspur bude nejdůležitějším v historii severolondýnských derby. Wenger ví, že jeho mužstvo musí na Highbury Spurs porazit, aby si zachovalo alespoň teoretickou šanci předstihnout svého soupeře na pozici zaručující účast v předkole Ligy mistrů.

Wenger: Bude to nejdůležitější derby historie
Pátý Arsenal je v současnosti čtyři body za Tottenhamem. Kanonýrům zbývá odehrát do konce sezóny čtyři zápasy, jejich místní rival má před sebou už jen tři utkání. V případě vítězství Arsenalu by tedy měli Wengerovi svěřenci situaci ve vlastních rukou.

"Zítra nás čeká nejdůležitější zápas sezóny v Premier League," řekl v pátek Wenger. "Chceme kombinaci obojího - nezabít naše šance na postup v Lize mistrů a zároveň porazit Totenham. Ještě nikdy nebyl vzájemný zápas tak důležitý a nikdy nebylo pro oba týmy tolik ve hře."

Současný kapitán Arsenalu Francouz THIERRY HENRY řekl pátečnímu vydání deníku L'Equipe, že to bude výbušný duel. "Bude to válka na Highbury," řekl francouzský útočník. "Arsenal proti Tottenhamu je ale londýnské derby, kter je tradičně jedním z nejdůležitějších zápasů sezóny."

Wenger ovšem nebyl tak kategorický. "To není válka, protože ve válce lidé umírají, ale ano - v sázce je příliš mnoho," připustil. "Není to jednoduché, protože chceme samozřejmě zítra vyhrát, ale bez toho, abychom ztratili naše šance vyhrát v úterý (na Villarrealu v semifinále Ligy mistrů), což je pro nás další významný zápas. Když jste na tom dobře, vaše chuť roste. To je stále stejné."

"Vaše představivost může být různá, fanoušci Tottenhamu si mohou představovat, co chtějí, ale pravdou je, že jsme právě vyřadili Real Madrid, Juventus a v prvním kole porazili (doma) Villarreal. Taková je skutečnost."

"Chceme si zajistit budoucnost.... A to se stane pouze v případě, že skončíme čtvrtí v Premier League. Co se povede navíc - to už je bonus." Spurs ovšem mohou skončit čtvrtí s přesto si o Ligu mistrů nezahrají, pokud Arsenal vyhraje nejvýznamnější evropskou klubovou soutěž.

[ 22.4.2006 - Reuters / eFotbal.cz. Foto: Reuters ]