Arsenal a Totteham se utkají o Ligu mistrů

Severolondýnské derby v 36. kole Premier League naznačí, zda se do kvalifikace příštího ročníku Ligy mistrů podívá Arsenal nebo Tottenham. Lepší výchozí pozici budou mít v sosbotu na Highbury hostující Spurs, již zatím figurují na čtvrté příčce a před svým pronásledovatelem mají náskok čtyř bodů.

Arsenal a Totteham se utkají o Ligu mistrů
Tři zápasy před koncem soutěže musí Tottenham zabrat, i když mu pořád hrozí, že pokud Arsenal vyhraje letošní ročník Ligy mistrů, může o místo v Evropě přijít. I tak by jako cenu útěchy dostal alespoň místo v Poháru UEFA, kde se představil naposledy před šesti lety.

Spurs si na Highbury zahrají poslední zápas v historii, přičemž zde nezvítězili od roku 1993. Proti Arsenalu jim navíc bude chybět kapitán Ledley King, který má zlomenou nohu. Tottenham ztratil v minulém kole Premier League tři body doma s Manchesterem United, ale útočník Robbie Keane přesto neztrácí optimismus. "Předvedli jsme velmi dobrý výkon, nechali jsme na hřisti kousek srdíčka. Ve stejném duchu se musíme představit i v sobotu na Highbury," uvedl na internetových stránkách klubu. "Občas potřebujete trochu štěstí," uzavřel.

Kapitán Arsenalu THIERRY HENRY očekává nejen tuhý boj na hřisti, ale také bouřlivou diváckou kulisu. "Bude to válka na Highbury," svěřil se francouzský útočník v rozhovoru pro sportovní deník L'Equipe. "Derby Arsenalu a Tottenhamu má dlouhou historii a vždycky patří k ozdobám ligy. Tentokrát jde navíc o postup do Ligy mistrů, a to si nikdo nedovolí vypustit," domnívá se Henry.

Za Arsenal už možná nastoupí anglický obránce Sol Campbell, který by tak čelil svému bývalému zaměstnavateli.

Birmingham se může přiblížit záchraně

Jelikož se o víkendu nepředstaví v ligových bojích Chelsea, Liverpool ani Manchester United, hlavní pozornost na sebe poutá severolondýnské derby a také boj o záchranu. Poslední Sunderland se v sobotu představí v rovněž ohroženém Portsmouthu, Birmingham se pokusí urvat body v Evertonu a West Bromwich Albion čeká boj o záchranu v Newcastlu.

Nejlepší výchozí postavení má Birmingham, který vyvázl ze sestupového pásma jen díky lepšímu skóre, než má Portsmouth. Oba týmy nasbíraly shodně 32 bodů. O další tři body zpět je West Brom.

Program 36. kola Premier League:

Sobota 22. dubna:

13:45 Arsenal - Tottenham
16:00 Bolton - Charlton
16:00 Everton - Birmingham
16:00 Newcastle - West Brom
16:00 Portsmouth - Sunderland

Pondělí 24. dubna:

21:00 Fulham - Wigan

Úterý 25. dubna:

20:45 Aston Villa - Man City

Středa 26. dubna:

20:45 West Ham - Liverpool

[ 21.4.2006 - Reuters / eFotbal.cz ]