Mourinho je zklamán, že se nehraje ve Wembley

Kouč Chelsea JOSÉ MOURINHO říká, že je hořce zklamán, že se finále FA Cupu nebude hrát na stadionu ve Wembley. Na finále poháru vyrazí v květnu fanoušci opět na moderní Millenium stadium v Cardiffu, protože stavba nového stadionu ve Wembley byla neplánovaně přerušena a dokončena by měla být až v příštím roce.

Mourinho je zklamán, že se nehraje ve Wembley
Mourinhovi svěřenci si v pohárovém semifinále zahrají na Old Trafford s Liverpoolem a vítězství je posune do finále proti úspěšnějšímu z dvojice Middlesbrough - West Ham United.

"FA Cup je tím, co máme od začátku sezóny v hlavách ze dvou důvodů. Zaprvé je to proto, že je to jediná trofej v této zemi, jíž jsme ještě nevyhráli (Chlesea pod vedením Mourinha) - a také proto, že to měl být první zápas na novém Wembley, což mohlo finále dodat zvláštní náboj," řekl Mourinho v pátek. "Musím po pravdě říct, že jsem byl velmi zklamán, když jsem se dozvěděl, že se finále ve Wembley hrát nebude."

"Byl jsem na starém Wembley jako asistent trenéra a pořádně jsem si to užíval. Dokážu si představit jaké by to bylo přivést sem Chelsea jako její hlavní kouč. To by byl mimořádný pocit. Věřili jsem a očekávali, že tam finále bude, i když jsme samozřejmě nevěděli, jestli si ho zahrajeme."

Chelsea musí otestovat zdravotní stav svých důležitých hráčů záložníka Michaela Essiena a brankáře Petra Čecha, kteří měli oba problémy se zraněním kolen. Londýnské mužstvo porazilo letos v lize Liverpool dvakrát a dvakrát s ním remizovalo v základní skupině Ligy mistrů.

"Když jste v semifinále (FA Cupu), není vůbec důležité, co se odhrálo v Premier League. V minulé sezóně jsme měli na Liverpool náskok třiceti bodů, letos patnáct," doplňuje Mourinho. "Ale v tomto zápase je historie k ničemu. Je to prostě zápas, o němž si myslíme, že jej můžeme vyhrát a o tomtéž jsou přesvědčeni oni."

[ 21.4.2006 - Reuters / eFotbal.cz. ]