Manchester United zdolal díky Ronaldovi Everton

V úvodním zápase nedělního programu 18. kola Premier League porazil Manchester United Everton 2:1. Domácí poslal do vedení Cristiano Ronaldo, Everton ale dokázal hned o pět minut později srovnat díky hlavičce Cahilla. Tři minuty před koncem však fauloval Pienaar Giggse a Cristiano Ronaldo svou druhou brankou v utkání rozhodl o tom, že tři body zůstanou na Old Trafford.

Na začátku utkání se do dvou slibných příležitostí dostal argentinský útočník Carlos Tévez, který nejprve zkoušel střelu z voleje a poté zakončoval po centru Ronalda střelou z hranice malého vápna, ovšem ani jeden pokus se mezi tyče Evertonu nevešel.

Ve 22. minutě se už domácí dostali do vedení. Cristiano Ronaldo si zasekl míč, čímž se zbavil obránce Evertonu a technickou střelou levačkou překonal Howarda. O pět minut později však Everton srovnal. Cahill si naskočil na centr Pienaara a hlavičkou poslal míč za záda Kuszczaka.

Ve 33. minutě zkoušel Rooney přelobovat brankáře Evertonu, toho ale těsně před brankovou čarou zastoupil jeden z obránců Evertonu. V závěru první půle si narazil Ronaldo s Giggsem, ale portugalský záložník mířil těsně nad branku.

Do druhého poločasu vstoupili drtivým náporem hráči United, kteří několikrát vypálili na branku Tima Howarda, ale ani jedna střela v síti hostů neskončila. Čtvrt hodiny před konce přihrál Giggs Rooneymu, ale jeho pokus se otřel pouze o horní síť branky Evertonu.

Tři minuty před koncem si Ryan Giggs došel pro penaltu a Cristiano Ronaldo z nařízené penalty poslal United do vedení, které domácí udrželi až do konce.

Viduka zachránil bod

Dvougólového střelce měl také druhý nedělní duel. Australan Mark Viduka se postaral o oba vyrovnávací góly Newcastlu, když tím druhým zajistil tři minuty před koncem remízu 2:2 s posledním celkem soutěže Derby.

Zápas příliš nevyšel českému obránci Davidu Rozehnalovi, který se v 52. minutě podepsal pod druhý gól nováčka Premier League. Hostující Kenny Miller mu totiž nejprve nasadil jesličky a pak překonal brankáře Givena. O šest minut později byl reprezentační stoper vystřídán.

Derby se sice nedočkalo druhé výhry v soutěži, ale v duelu alespoň překonalo střeleckou nemohoucnost na soupeřových hřištích. V Newcastlu se mu podařilo za 50 minut vstřelit více branek než v 810 minutách všech předchozích letošních duelů venku dohromady.

Čech nedochytal zápas v Blackburnu

Brankář Petr Čech musel kvůli zranění odstoupit z utkání anglické ligy, v němž Chelsea zvítězila 1:0 na hřišti Blackburnu. Český reprezentant si při srážce s útočníkem Santa Cruzem poranil zřejmě kyčel, po ošetření sice zkusil pokračovat, ale nakonec se nechal v 64. minutě vystřídat. Poprvé v sezoně se do branky Chelsea postavil Portugalec Hilário, neboť Ital Cudicini je také zraněn.

Čech nedávno měsíc absentoval kvůli zranění lýtka. Pokud by vypadl ze sestavy před nabitým programem anglické ligy na přelomu roku, pro kouče Avrama Granta by to znamenalo velkou nepříjemnost. Mimo hru už jsou další opory útočník Drogba a obránce Terry.

Výhru Chelsea zařídil v 22. minutě útočník Joe Cole. Londýnský tým dál ztrácí pět bodů na druhý Manchester United.