Arsenal porazil Tottenham, vyhrál i Liverpool

[b]Aktualizováno.[/b] Parádní představení vidělo šedesát tisíc diváků na Emirates Stadium, kde Arsenal porazil Tottenham 2:1. Zápas rozhodl mladíček Niclas Bendtner, který k vítězné brance potřeboval pouze několik sekund pobytu na hřišti. Tottenham může litovat neproměněné penalty, kterou Robbie Keane trestuhodně zahodil.

Na začátku zápasu diktovali tempo hry hráči Arsenalu, ovšem ze své převahy nedokázali dlouho vytěžit žádnou větší příležitost. S přibývajícím časem se hra vyrovnala a Arsenal už nebyl tak nebezbečný, jako v úvodní patnáctiminutovce.

Ve 34. minutě se k první nebezpečné střele dostal Eboué, ovšem brankář Tottenhamu Paul Robinson jeho střelu vykryl na roh. Další velkou šanci si Arsenal schoval do 43. minuty, kdy hlavičkoval po rohovém kopu Toure, ale Robinson parádním zákrokem šanci zneškodnil. První poločas tak skončil bez branek.

Nástup do druhého poločasu vyšel lépe Arsenalu, který už v 48. minutě vstřelil první branku zápasu. Tomáš Rosický našel Fabregase, který patičkou našel zcela volného Adebayora a ten neměl s překonáním Robinsona sebemenší problém.

V 65. minutě měl obrovskou šanci Tottenham, ale Keane sám před Almuniou trefil z dobré pozice jen břevno. Hned z následující akce se ale přes obranu Arsenalu prosadil Dimitar Berbatov, který už dokázal srovnat skóre. V 72. minutě se po faulu na Berbatova kopala penalta, ale Robbie Keane nechal vyniknout Almuniu a spálil tak druhou velkou příležitost během několika minut.

V 75. minutě se na hřiště dostal Niclas Bendtner a hned po svém příchodu na hřiště se protlačil k hlavičce a poslal Arsenal do vedení, čímž zajistil Arsenalu tříbodový zisk.

Liverpool porazil Portsmouth

Liverpool ukončil sérii tří proher vítězstvím 4:1 nad Portsmouthem. Udržel tak páté místo v tabulce právě před Portsmouthem a městským rivalem Evertonem, před nimiž má tříbodový náskok. Navíc stáhl na jediný bod ztrátu na čtvrtý Manchester City i třetí Chelsea.

Domácí chtěli napravit poslední ligové porážky s Readingem a Manchesterem United i nepovedený zápas Ligového poháru s Chelsea, a tak na svého soupeře udeřili hned od začátku. Portsmouth, který patří k největším překvapením sezony, nedokázal náporu odolat a inkasoval z kopačky Benajuna a po vlastní trefě Distina. Po změně stran hosté snížili po trefě druhého nejlepšího střelce ligy Mwaruwariho, ale Liverpool dramatický závěr odmítl: španělský útočník Torres potvrdil pověst kanonýra a dvěma brankami rozhodl.

Aston Villa remizovala s Manchesterem City

Fotbalisté Manchesteru City opět potvrdili, že se jim v letošní sezoně nedaří na hřištích soupeřů, když na stadionu Aston Villy remizovali 1:1. Sice se rychle ujali vedení po trefě Bianchiho, ovšem radovali se jen tři minuty, než srovnal domácí kanonýr Carew.

Po zbytek zápasu se hosté spíše jen bránili a alespoň bod vybojovali s velkou dávkou štěstí, jelikož domácí celek zahodil hned několik slibných střeleckých šancí. Aston Villa tak doma neporazila "Citizens" již od roku 2002, tedy devět zápasů.

Hned dvě utkání se dnes rozhodovala až v samém závěru. Reading si zásluhou trefy irského bouřliváka Hunta z druhé minuty nastavení zajistil výhru 2:1 nad Sunderlandem a West Ham stejným výsledkem vyhrál v Middlesbrough. Hrdinou se stal v 90. minutě záložník Parker.

Výsledky - 18. kolo:

Arsenal - Tottenham 2:1 (48. Adebayor, 75. Bendtner - 66. Berbatov)
Aston Villa - Manchester City 1:1 (16. Carew - 13. Bianchi)
Bolton - Birmingham 3:0 (78. a 90.+3 Anelka, 72. Diouf)
Fulham - Wigan 1:1 (78. Dempsey - 70. M. Bent)
Liverpool - Portsmouth 4:1 (67. a 85. Torres, 13. Benajun, 16. vlastní Distin - 57. Mwaruwari)
Middlesbrough - West Ham United 1:2 (40. Wheater - 44. Ashton, 90. Parker)
Reading - Sunderland 2:1 (69. Ingimarsson, 90.+2 Hunt - 82. Chopra z pen.).

[ 22. 12. 2007 - eFotbal.cz / ČTK l Foto: goal.com ]