Souhrn 18. kola Premier League

Arsenal porazil v napínavém zápase Tottenham, když vítěznou trefu obstaral mladíček Bendtner, který byl na hřišti pouze několik sekund. Aston Villa remizovala s Manchesterem City, Liverpool smetl Portsmouth 4:1, Bolton porazil Birmingham, West Ham vyhrál v Middlesbrough, Reading zdolal Sunderland a Fulham remizoval s Wiganem. V neděli vyhrál Manchester United nad Evertonem 2:1 a Newcastle remizoval s Derby. Chelsea v posledním zápase vyhrála na hřišti Blacburnu.

Arsenal si poradil s Tottenhamem

Fotbalisté Tottenhamu byli blízko tomu, aby na dvacátý pokus uspěli v severolondýnském derby s Arsenalem, ale nakonec ve šlágru 18. kola anglické ligy prohráli 1:2. Soupeř pražské Slavie v 3. kole Poháru UEFA v závěru neproměnil penaltu a vzápětí za to pykal. Vítězství domácím zařídil v 75. minutě dánský útočník Bendtner hned svým prvním dotykem s míčem po příchodu na hřiště.

Arsenal - Tottenham 2:1 (0:0)
Branky: 16. Carew - 13. Bianchi; ŽK: Reo-Coker, Barry - Vassell, Ball, Hamann; Diváci: 41 455.

Aston Villa: Carson - Mellberg, Knight, Laursen, Bouma - Maloney (75. Petrov), Reo-Coker, Barry, Young - Agbonlahor, Carew
Man City: Hart - Onuoha, Dunne, Richards, Ball - Vassell, Hamann (70. Corluka), Gelson, Petrov - Elano (76. Garrido), Bianchi (85. Etuhu)

Manchester United porazil Everton

Domácí poslal do vedení Cristiano Ronaldo, Everton ale dokázal hned o pět minut později srovnat díky hlavičce Cahilla. Tři minuty před koncem však fauloval Pienaar Giggse a Cristiano Ronaldo svou druhou brankou v utkání rozhodl o tom, že tři body zůstanou na Old Trafford.

Manchester United - Everton 2:1 (1:1)
Branky: 22. a 87. z penalty Ronaldo - 27. Cahill; ŽK: Evra, Anderson, Rooney - Hibbert, Cahill, Pienaar; Diváci: 75 749.

Man Utd: Kuszczak - Simpson (46. O'Shea), Brown, Vidič, Evra - Ronaldo, Carrick (71. Saha), Anderson (86. Fletcher), Giggs - Rooney, Tévez
Everton: Howard - Hibbert, Yobo, Jagielka, Lescott - Carsley, Cahill (85. Anichebe), Neville, Pienaar - Yakubu (76. Gravesen), Johnson

Aston Villa remizovala s Manchesterem City

Fotbalisté Manchesteru City opět potvrdili, že se jim v letošní sezoně nedaří na hřištích soupeřů, když na stadionu Aston Villy remizovali 1:1. Sice se rychle ujali vedení po trefě Bianchiho, ovšem radovali se jen tři minuty, než srovnal domácí kanonýr Carew.

Aston Villa - Manchester City 1:1 (1:1)

Liverpool smetl Portsmouth

Domácí chtěli napravit poslední ligové porážky s Readingem a Manchesterem United i nepovedený zápas Ligového poháru s Chelsea, a tak na svého soupeře udeřili hned od začátku. Portsmouth, který patří k největším překvapením sezony, nedokázal náporu odolat a inkasoval z kopačky Benajuna a po vlastní trefě Distina. Po změně stran hosté snížili po trefě druhého nejlepšího střelce ligy Mwaruwariho, ale Liverpool dramatický závěr odmítl: španělský útočník Torres potvrdil pověst kanonýra a dvěma brankami rozhodl.

Liverpool - Portsmouth 4:1 (2:0)
Branky: 67. a 85. Torres, 13. Benajun, 16. vlastní Distin - 57. Mwaruwari; ŽK: Arbeloa - Hreidarsson, Diop; Diváci: 43 071.

Liverpool: Reina - Arbeloa, Hyypia, Carragher, Riise - Benayoun (64. Babel), Gerrard, Mascherano, Kewell (76. Aurelio) - Torres (86. Lucas), Kuyt
Portsmouth: James - Johnson (46. Lauren), Campbell, Distin, Hreidarsson - Utaka (46. Kanu), Diop, Pedro Mendes, Muntari (73. Taylor) - Kranjcar, Benjani

Blackburn doma nestačil na Chelsea

Výhru Chelsea zařídil v 22. minutě záložník Joe Cole. Brankář Petr Čech musel kvůli zranění odstoupit, neboť si při srážce s útočníkem Santa Cruzem poranil zřejmě kyčel, po ošetření sice zkusil pokračovat, ale nakonec se nechal v 64. minutě vystřídat. Poprvé v sezoně se do branky Chelsea postavil Portugalec Hilário, neboť Ital Cudicini je také zraněn.

Blackburn - Chelsea 0:1 (0:1)
Branky: 22. J. Cole; ŽK: Dunn - Alex, Carvalho; Diváci: 23 966.

Blackburn: Friedel - Emerton, Khizanishvili, Nelsen, Warnock - Reid, Dunn, Kerimoglu (73. Roberts), Pedersen - Bentley, Santa Cruz
Chelsea: Čech (64. Hilario) - Ferreira, Alex, Carvalho, A. Cole - Essien, Obi Mikel, Lampard, J.Cole (81. Pizarro ) - Shevchenko (67. Wright-Phillips), Kalou

Bolton porazil Birmingham

Díky dvěma trefám francouzského reprezentanta Anelky a jedné trefě Dioufa ve druhém poločase porazil Bolton na domácím hřišti Birmingham.

Bolton - Birmingham 3:0 (0:0)
Branky: 78. a 90.+3 Anelka, 72. Diouf; ŽK: Gardner, Hunt, Diouf - Jaidi, Johnson; Diváci: 19 111.

Bolton: Jaaskelainen - Hunt, Meite, O'Brien, Gardner - Nolan, Campo (59. McCann), Guthrie, Davies (79. Samuel) - Anelka, Diouf
Birmingham: Taylor - Kelly, Jaidi, Schmitz, Sadler (46. Kapo) - Larsson, Johnson, Djourou, Muamba - McSheffrey (74. O'Connor), Jerome

West Ham vyhrál v Middlesbrough

Branka Scotta Parkera z nastavení druhého poločasu rozhodla o tom, že tři body si z Middlesbrough odvezl londýnský West Ham.

Middlesbrough - West Ham 1:2 (1:1)
Branky: 40. Wheater - 44. Ashton, 90. Parker; ŽK: Boateng, Arca - Spector, Solano, Parker; Diváci: 26 007.

Middlesbrough: Schwarzer - Young, Woodgate (63. Huth), Wheater, Pogatetz - Johnson (77. Cattermole), Boateng, Arca, Downing - Aliadiere, Sanli
West Ham: Green - Neill, Upson, McCartney, Spector - Solano (76. Noble), Parker, Mullins, Ljungberg - Camara (85. Pantsil), Ashton

Reading zdolal Sunderland

Záložník domácích Hunt rozhodl svou brankou ve druhé minutě nastavení o zisku tří bodů, které tak zůstali v Readingu.

Reading - Sunderland 2:1 (0:0)
Branky: 69. Ingimarsson, 90.+2 Hunt - 82. Chopra z pen.; ŽK: Leadbitter, Murphy, Yorke, Jones; Diváci: 24 082.

Reading: Hahnemann - Murty, Sonko, Ingimarsson, Shorey - Hunt, Harper, Gunnarsson, Convey (84. Long) - Doyle, Kitson
Sunderland: Gordon - Whitehead, McShane, Higginbotham, Collins - Chopra (87. Stokes), Yorke, Leadbitter, Murphy (62. Wallace) - Jones (62. Wallace), Cole (62. Etuhu)

Fulham remizoval s Wiganem

Fulham na domácím hřišti jen remizoval s Wiganem 1:1. Za domácí i hostující tým se prosadili útočníci Dempsey a Bent.

Fulham - Wigan 1:1 (0:0)
Branky: 78. Dempsey - 70. M. Bent; Diváci: 20 820.

Fulham: Niemi - Omozusi (60. Baird), Bocanegra, Hughes, Konchesky - Bouazza (72. Kuqi), Davis (59. Healy), Murphy, Davies - Kamara, Dempsey
Wigan: Kirkland - Boyce, Scharner, Bramble, Kilbane - Valencia, Brown, Landzaat, Taylor (86. Olembe) - Aghahowa (63. Sibierski), Bent

Newcastle remizoval s Derby

Australan Mark Viduka se postaral o oba vyrovnávací góly Newcastlu, když tím druhým zajistil tři minuty před koncem remízu 2:2 s posledním celkem soutěže Derby.

Newcastle - Derby 2:2 (1:1)
Branky: 27. a 87. Viduka - 6. Barnes, 52. Miller; ŽK: N'Zogbia, Butt - Teale, Miller; Diváci: 51 386.

Newcastle: Given - Beye, Rozehnal (58. Taylor), Cacapa, N'Zogbia - Smith, Butt (68. Duff), Barton (75. Emre), Milner - Martins, Viduka
Derby: Bywater - Mears, Moore, Leacock, McEveley - Teale (81. Feilhaber), Barnes, Pearson, Lewis (77. Fagan) - Howard, Miller

[ 23. 12. 2007 - eFotbal.cz l Foto: goal.com ]