Benítez: Kewella čeká zlomové období

Trenér Liverpoolu Rafael Benítez upozorňuje Harryho Kewella, že ho čeká jeden ze zlomových bodů jeho kariéry. Australský reprezentant se vrátil po zranění do sestavy týmu z Anfield Road ve středu v rámci Carling Cupu při vítězství nad Cardiffem.

Benítez: Kewella čeká zlomové období
Ofenzivní záložník je prakticky po celou dobu svého angažmá v Liverpoolu mimo hru kvůli zranění. Jeho poslední start před středečním návratem se odehrál v minulém roce ve finále FA Cupu proti West Hamu.

Devětadvacetiletému hráči vyprší stávající smlouva po této sezóně a Benítez vyzývá bývalého hráče Leedsu aby se v následujících měsících ukázal v tom nejlepším světle a vybojoval si tak nový kontrakt na Anfield Road.

"Je to důležitý okamžik jeho kariéry. Jednak kvůli jeho věku a také proto, že mu končí smlouva. On sám ale moc dobře ví, jak důležité období ho čeká," řekl manažer Liverpoolu a hned dodal, že záleží pouze na samotném hráči, zda bude na Anfield Road pokračovat.

"Je zde cesta, jak si může zajistit nový kontrakt - bude tvrdě pracovat a dobře hrát. Nikdo nemůže pochybovat o jeho kvalitách, je to fantastický hráč, když je zdravý..." vzpomenul jednu z příčin, proč z Kewella stále ještě není světový hráč.

Talentu má australský rodák s dětskou tváří na rozdávání. Když nastupoval za Leeds, pozoroval ho se zaujetím celý fotbalový svět a přestup do Liverpoolu měl být jeho prvním krokem k tomu stát se top fotbalistou. Zdravotní stav mu ale zatím vystavil stopku.

"Momentálně se snaží dělat vše pro to, aby byl zdravý. Nepřemýšlím o jeho nové smlouvě, zajímá mě, zda je zdravý a jak bude hrát. Je vždy příjemné vidět ho na hřišti, jak dává góly. To je to, co všichni chceme," uzavřel Benítez.

[ 2.11.2007 - SkySports.com / eFotbal.cz | Foto: SkySports ]