Ten Cate přestup z Ajaxu do Chelsea popřel

Současný trenér Ajaxu Amsterdam Henk Ten Cate se nebude stěhovat do londýnské Chelsea. Podle jeho agenta se měl stát novým asistentem trenéra Avrama Granta, jenže sám Ten Cate tuto informaci vzápětí v Amsterdamu dementoval. O údajném příchodu informoval Ten Cateův agent Sigi Lens deník The Sun.

Ten Cate přestup z Ajaxu do Chelsea popřel
"Vím, že se o mě Chelsea zajímala. Ale ne všechno, co se povídá, je pravda. Jsem a zůstanu trenérem Ajaxu," prohlásil dvaapadesátiletý nizozemský kouč, který amsterdamský klub převzal loni v létě. "Přišel jsem, abych se stal s Ajaxem mistrem, a to je stále mým snem," dodal Ten Cate, který má v Ajaxu smlouvu do příštího léta.

Ještě v pátek ráno to přitom vypadalo, že do Londýna zamíří. "S Chelsea už máme dohodu, teď se ještě musí domluvit kluby," tvrdil trenérův agent. Po čtvrtku se i zdálo, že klub nebude svému trenérovi dělat s odchodem problémy. Po vyřazení v předkole Ligy mistrů se Slavií se totiž Ajax rozloučil i s Pohárem UEFA domácí prohrou s Dinamem Záhřeb.

Izraelský kouč Grant, který nedávno vystřídal na lavičce Portugalce Josého Mourinha, zkušeného spolupracovníka potřebuje. Momentálně totiž připravuje hvězdný tým jen společně s asistenty z rezervního mužstva.

Spekulace o tom, kdo do klubu přijde, ať už jako Grantův pomocník, nebo jako jeho nástupce, plní už několik dní sportovní stránky britského tisku. Vedení klubu ve čtvrtek dementovalo informace o tom, že jedná s Nizozemcem Guusem Hiddinkem.

[ 5.10.2007 - ČTK | Foto: AP ]