Gilberto: Na lavičce je to složité

Brazilský záložník čeká v Arsenalu na svou šanci. Gilberto uznal, že je jeho stálé vysedávání na lavičce náhradníků velmi frustrující. Jeho kariéra se neubírá v londýnském klubu ideálním směrem a postupně ztrácí bývalou jistotu.

Gilberto: Na lavičce je to složité
Před Brazilcem dostávají přednost Cesc Fabregas a Mathieu Flamini. Gilberto se před sezonou připojil k týmu později kvůli své účasti na Copa America a nedokázal se zatím vrátit do elitní jedenáctky Arséna Wengera. "Poprvé jsem byl mimo klub déle," litoval zpětně.

Záložník uznal, že musí být trpělivý a přesvědčit trenéra, aby dostal šanci. Sedět na lavičce je pro něj velmi nepříjemné. "Ano, je to velmi zničující," uvedl Gilberto pro klubové stránky.

"Jedna věc, která patří k mé práci, je respekt. Musím respektovat rozhodnutí trenéra i ostatní hráče, to je jediná cesta, jak se dostat na hřiště. Samozřejmě, když dostanu možnost, chci být nejlepší," prohlásil brazilský středopolař.

"Každopádně se chci vrátit na hřiště a hrát na své oblíbené pozici ve středu pole. Věřím, že se to brzy povede. Ale musím také uznat, že Mathieu a Cesc hrají velmi dobře," dodal Gilberto.

[ 4. 10. 2007 - SkySports.com / eFotbal.cz | Foto: ČTK ]