Hladký se loučil s Ipswichem. Jeho jméno má figurovat na seznamu posil skotského Celtiku

Brankář Václav Hladký byl nedílnou součástí týmu, který posunul anglický Ipswich Town z Championship do Premier League. Tu si ovšem v jeho barvách český gólman nezahraje. K poslednímu červnu mu vypršela smlouva a na nové se s vedením nedohodl.

Hladký se loučil s Ipswichem. Jeho jméno má figurovat na seznamu posil skotského Celtiku

"Byly to neuvěřitelné tři roky. Můj čas v klubu vypršel, rád bych vám ale za vše poděkoval," napsal Hladký na svém Instagramu a připomněl, že do Ipswiche zamířil už v létě 2021, kdy Tractor Boys působili až ve třetí nejvyšší anglické soutěži.

ŽIVOTNÍ ŠANCE? PRO JAROŠE SE RÝSUJE MÍSTO DVOJKY V LIVERPOOLU!

Bývalý brankář Zbrojovky, Liberce, skotského St. Mirren či Salfordu se mezi tři tyče prosadil až na začátku sezony 2023/24 poté, co se zranila (do té doby) týmová jednička Christian Walton. Právě při postupu do Premier League tak 33letý rodák z Brna sehrál zásadní roli. "Je to jednoznačně vrchol mého působení. Pomoci k postupu pro mě byla čest," dodal.

"Na Ipswich budu vždy vzpomínat v dobrém. I když mé další kroky povedou jinam, budu tým sledovat a podporovat ho. Navždy zůstane v mém srdci," uzavřel Hladký, jenž zatím nemá o svém dalším angažmá jasno. Podle ostrovních médií byl například na seznamu vytipovaných posil Celtiku, který shání novou jedničku poté, co v Glasgow ukončil kariéru Angličan Joe Hart.