Změna trenéra efekt nevyvolala. De Ligt koketuje s myšlenkou přesunout se na Ostrovy

Čtyřiadvacetiletá defenzivní hvězda Bayernu Mnichov Matthijs de Ligt je připravena během letního přestupového okna změnit klubové barvy. Nizozemský stoper vyjádřil touhu zkusit hledat štěstí na Ostrovech, kde o něj projevuje zájem Manchester United. Očekává se, že by k přesunu mohlo dojít bezprostředně po konci Eura v Německu.

Změna trenéra efekt nevyvolala. De Ligt koketuje s myšlenkou přesunout se na Ostrovy

De Light přišel do Bavorska v létě 2022 z Juventusu, ale v Allianz Aréně nenaplnil očekávání. Záblesky geniality vykázal, ale uškodilo mu taktéž menší herní vytížení od trenéra Thomase Tuchela. Svou roli sehrála také zranění. S příchodem Vincenta Kompanyho se spekulovalo, že se obránce pokusí zabojovat o místo v základní sestavě, místo toho se nyní mluví o jeho odchodu.

Podle informací Fussball.News by mohl někdejší kapitán Ajaxu navázat spojení se svým bývalým koučem Erikem ten Hagem na Old Trafford. Manchester United se netají chutí hráče angažovat, problém je však ve výši jeho mzdy. Překážkou by to ale nemuselo, neboť hráč se měl nechat slyšet, že je ochoten nižší plat akceptovat.

TĚŽKÉ MILIONY PRO SPARTU! DÁVID HANCKO JE VELMI BLÍZKO ODCHODU DO MADRIDU

Rudí ďáblové hledají na přestupovém trhu náhradu za Raphaëla Varanea. Hlavním adeptem na jeho post měl být Jarrad Branthwaite z Evertonu, ale nabídka ve výši 35 milionů liber se nesetkala s pochopením u vedení Evertonu. The Toffees požadují 70 až 80 milionů liber a Manchester United cítí, že jednání s De Ligtem budou snazší.

Ostrovní gigant je ochoten podle Football Insider zaplatit 40 milionů eur, ale Bayern by rád ještě o 10 milionů eur více. Co se týká jeho mzdy, tak De Ligt v Mnichově aktuálně pobírá okolo 15 milionů ročně a Rudí ďáblové avizují, že chtějí jeho případnou mzdu udržet pod jedním milionem eur měsíčně.

Foto: FC Bayern Mnichov