Skvělý počin českého gólmana v Rakousku! Jaroš čistým kontem dovedl Sturm Graz na ligový trůn a oslavil double

Český gólman Vítězslav Jaroš má za sebou snový půlrok. Po vítězství v poháru pomohl Sturmu Graz i na ligový trůn, na kterém celek z jihu Rakouska usedl po dlouhých 13 letech. Sturm ukončil desetiletou nadvládu Salzburgu.  

Skvělý počin českého gólmana v Rakousku! Jaroš čistým kontem dovedl Sturm Graz na ligový trůn a oslavil double

Jaroš do rakouského celku přišel v zimě na hostování z Liverpoolu a hned se zařadil mezi hlavní opory týmu. Ve svém prvním soutěžním startu se uvedl čistým kontem a v nastaveném trendu pokračoval i v dalších měsících.

Napříč soutěžemi udržel sedm čistých kont a v cestě za čtvrtým titulem v klubové historii inkasoval pouhých jedenáct branek ve 14 zápasech. Svými výkony si v březnu řekl o první nominaci do národního týmu.

BRANKÁŘ JAROŠ POMOHL STURMU OBHÁJIT RAKOUSKÝ POHÁR, ŠANCE ZÍSKAT DOUBLE SE BLÍŽÍ

V závěrečném zápase ligové sezony Sturm k jistotě titulu potřeboval porazit Austrii Klagenfurt. Domácí fotbalisté od začátku soupeře přehrávali, dlouho ale nedokázali vstřelit potřebný gól. Pevnou obranu Klagenfurtu prolomil až v 69. minutě švýcarský obránce Gregory Wüthrich. V 90. minutě přidal druhou branku osmnáctiletý útočník Amady Camara a Sturm mohl slavit.

Jaroš uzavřel své hostování z Liverpoolu další nulou a do přípravy Liverpoolu v létě naskočí jako držitel rakouského double. “Potrvá pár dní, než skutečně pochopíme, jaký skvělý příběh jsme dnes završili. V posledních zápasech to bylo dost napínavé, ale nakonec jsme dokázali sesadit z trůnu obra, jakým je Salzburg,” řekl trenér Sturmu Christian Ilzer.

Zdroj: ČTK