Lipsko se moc netváří na uvolnění Olma. Šance pro Rudé ďábly existuje, ale bez nároku na slevu

Poslední týdny sílí možné spojení mezi Manchesterem United a španělským reprezentantem Dani Olmem. Tento tah se ale nezamlouvá jeho současnému zaměstnavateli. RB Lipsko naznačilo, že šance pro Rudé ďábly samozřejmě existuje, ale bez nároku na slevu.

Lipsko se moc netváří na uvolnění Olma. Šance pro Rudé ďábly existuje, ale bez nároku na slevu

Produkt mládežnické akademie La Masia zamířil do Bundesligy přes chorvatské Dinamo Záhřeb. Ve svých pětadvaceti letech se těší výborné formě a již před rokem se známé evropské klubové značky dotazovaly na jeho dostupnost.

Olmo tehdy naznačil, že čas odchodu z Lipska ještě nepřišel. Jiného názoru by mohl být letošní léto, což potvrdil i známý novinář specializující se na přestupy Fabrizio Romano. Dle jeho slov je skutečně možné, aby Manchester United ofenzivně laděného záložníka získal, ale bude muset zaplatit minimálně 60 milionů eur.

BÝVALÝ SPARŤAN HANCKO JE V HLEDÁČKU DALŠÍHO SLAVNÉHO KLUBU. V LÉTĚ BUDE STÁT POŘÁDNÝ BALÍK

Přesně tak vysoká je výstupní klauzule, kterou má Olmo ve smlouvě. Od zimy 2020, kdy do Lipska přišel, se stal nedílnou součástí kádru. Býci o něj nechtějí přijít, proto nechtějí o nižší cenovce ani smlouvat.

V aktuální sezóně jej Lipsko využilo ve třiadvaceti zápasech napříč všemi soutěžemi, ve kterých si Olmo připsal třináct gólů. Jen v Bundeslize se může pochlubit v tomto ročníku devatenácti starty, čtyřmi góly a pěti asistencemi. 

Snahu o jeho příchod oživil údajně nový spolumajitel Sir Jim Ratcliff, který není úplně přesvědčen aktuální formou Bruna Fernandese. Příchod Olma by mohl být jedním ze signálů, že vedení chce zvýšit konkurenci v týmu, a tudíž i posílit ambice po letech půstu uspět v Premier League.

Foto: RB Lipsko