De Bruyne a americká liga? Dokážu si ho představit v Los Angeles, hlásí jeho bývalý kolega z reprezentace Benteke

Dnes již bývalý belgický reprezentant Christian Benteke, jehož momentálně zastihnete v americkém klubu D.C. United, si dokáže představit odchod zkušeného záložníka Manchesteru City Kevina de Bruyneho do Major League Soccer.

De Bruyne a americká liga? Dokážu si ho představit v Los Angeles, hlásí jeho bývalý kolega z reprezentace Benteke

O rok starší útočník si na anglické půdě zahrál za Aston Villu, Crystal Palace i Liverpool a již nějakou dobu je součástí MLS, v níž si za poslední rok a něco připsal úctyhodných 20 branek.

Svěřenec Pepa Guardioly je momentálně mediálně spojován s letním odchodem z Etihad Stadium, který je jeho domovem již devátým rokem.

Benteke věří, že ho jeho někdejší spoluhráč z národního mužstva může ohledně Spojených států následovat a vyzkoušet si MLS ještě před ukončením své profesionální hráčské kariéry.

Thiago Silva se asi s kariérou nerozloučí v Chelsea. Cítím, že mám před sebou ještě pár let, tvrdí brazilský nestor

"Je mu 32 let a v Evropě hrál mnoho, mnoho let. Dokážu si ho představit v týmu Los Angeles," pronesl úderný forvard v interview pro Extratime. To, zdali myslel tamní FC, nebo Galaxy, čili současného lídra Západní konference, upřesněno nebylo.

Pravdou však je, že jen s City už vyhrál bývalý středopolař Genku, Werderu, Chelsea i Wolfsburgu úplně všechno a dohromady si na modré straně Manchesteru sáhl na 17 důležitých trofejí. Mohl by tak hledat novou motivaci a čerstvé výzvy.

V případě jeho možného přesunu za oceán by však nešlo podceňovat ani New York City FC, což je stejným majitelem vlastněný "sourozenec" Manchesteru City, který hraje své domácí duely na Yankee Stadium pro necelých 55 tisíc diváků.

Foto: D.C. United