Ostrá kritika Součka a spol. Trenér West Hamu se styděl za výkon. Nepřijatelné, tvrdil

Nevěřil vlastním očím. Když West Ham čelil ve čtvrtek v Evropské lize Leverkusenu, tak manažer Kladivářů nešetřil chválou. Za pár dní bylo všechno jinak. Pětigólový výprask v Premier League od Crystal Palace ho pořádně naštval. „První poločas byl nejhorší, jaký jsem viděl. Naprosto nepřijatelné,“ hodnotil představení Kladivářů manažer. Ze hry pak stáhl třeba českého reprezentanta Tomáše Součka.

Ostrá kritika Součka a spol. Trenér West Hamu se styděl za výkon. Nepřijatelné, tvrdil

Skotský trenér má smlouvu v klubu jen do léta a fanoušci už po zpackaném duelu volali po jeho konce. Sám Moyes byl z nepodařeného duelu rozčarovaný. „Nemůžu uvěřit tomu, jak jsme hráli. Stalo se nám to v sezoně opakovaně, nechápu to,“ přiznal. Na mysli měl nejspíš prohru 0:5 s Fulhamem, 0:6 s Arsenalem či kolaps s Newcastlem. Tam vedl West Ham 3:1 a prohrál 3:4.

„Prohráli jsme dost zápasů, utrpěli jsme těžké porážky, ale nikdy to nevypadalo jako ty zápasy z této sezony. Pro tohle není omluva. Za Leverkusen jsem hráče pochválil, ale zápas s Crystal Palace, to bylo špatné. Jak špatné, to ani nedokážu vyjádřit slovy,“ pokračoval v kritice Moyes.

„Jsem zklamaný i kvůli fanouškům. Stydím se, že tu musím sedět a mluvit jménem týmu, který hrál takovým způsobem… Ale jsem jeho manažer,“ neskrýval zklamání Moyes. „Vážně jsem v kariéře neměl mnoho týmů, které by předvedly takový výkon.“

Návrat do Premier League? Mourinhovi se rýsují vrátka, jak se přesunout do Londýna. V pozoru jsou Souček s Coufalem

Nakonec jedno možné vysvětlení našel, když nejspíš došlo u tvrdě pracujícího týmu k nějakému uspokojení a polevení. „Ztratili jsme možné trochu toho, co v nás bylo a co nás zdobilo. Bylo těžké proti nám hrát, mohli jsme být na sebe hrdí. Ale z těch atributů tam tentokrát nebylo nic,“ krčil bezmocně rameny.

Kouč odmítl, že by měl mít výkon proti Crystal Palace vliv na jeho rozhodnutí o pokračování v klubu „Ne, to s tím nesouvisí,“ prohlásil. Novináři mu ale připomněli, že podobné zkraty mohou ovlivnit názor klubového vedení. „Pokud ano, pak to přijmu.“

Britská média přišla před pár dny s tvrzením, že by do klubu mohl jako manažer přijít známý Portugalec Jose Mourinho. Stejně tak se nechal slyšet samotný Moyes, že mu kromě jiného záleží na názoru fanoušků. A u těch tedy rozhodně vyhráno nemá, spíše naopak.

Bude mít Souček s Coufalem ve West Hamu nového trenéra? Moyes váhá s podpisem nové smlouvy