Potřebuje Arsenal nového útočníka? V akademii mu roste hvězda, která nasázela šestnáct branek v pěti zápasech

Chidozie Obi Martin začíná v teprve šestnácti letech přitahovat výraznou pozornost. Řekl si o ni v posledních pěti zápasech, které odehrál za tým Arsenalu U18. Nasázel v nich totiž neuvěřitelných šestnáct branek.

Potřebuje Arsenal nového útočníka? V akademii mu roste hvězda, která nasázela šestnáct branek v pěti zápasech

Šestnáctiletý talentovaný útočník začal svou úchvatnou sérii v polovině března proti Crystal Palace. Dán nasázel čtyři branky a výběr Jacka Wilsherea zvítězil 8:3.

Čtyři góly vsítil i po reprezentační pauze proti Fulhamu při vítězství 5:2, následoval jediný zásah proti West Bromu a další dvě branky na hřišti Brightonu. To nejlepší si ale Martin zatím schoval do včerejšího střetnutí s West Hamem.

NADĚJE PRO TIMBERA? JEHO NÁVRAT JE BLÍZKO, HLÁSÍ ARTETA. OBRÁNCE PO ZRANĚNÍ BUDE HRÁT ZA REZERVNÍ TÝM

Gunners venku rozstříleli svého městského soupeře 1:6 a Obi Martin se uvedl čtyřmi zásahy už v první půli. Pátou branku poté přidal po hodině hry a vytvořil si tak své osobní maximum, které nezůstalo bez odezvy.

"Okamžitě mu dejte dres s číslem čtrnáct a pošlete Nketiaha pryč," uvedl jeden z fanoušků na sociálních sítích. "Mikel má jedinečnou příležitost využít tohoto chlapce," přidával další. "Dostaňte toho kluka do prvního týmu," uzavřel další spokojený fanoušek Gunners.

O Martinovi se nedávno zmínil také trenér dánského výběru do sedmnácti let Jesper Mikkelsen. "Když se na něj podíváte, nevypadá jako někdo, komu je čerstvě šestnáct let. Je velký a silný, ale také přiměřeně obratný. Umí driblovat, podržet míč," soudí jeho reprezentační kouč.

"Rozhodně může udělat průlom na velké scéně. Nyní je dominantní díky své postavě, ale nemyslím si, že je to jediný důvod. Jeho nejsilnější vlastnost je ta, že opravdu chce dávat góly," pokračoval Mikkelsen, který ale závěrem zmínil také jednu nevýhodu.

"Říkám, že to může být i jeho nevýhoda. Často vyhledává šance a zapomíná, že musí hrát i se spoluhráči," doplnil Mikkelsen.

HVĚZDU ARSENALU ROZZUŘILA NEODPÍSKANÁ PENALTA V LIZE MISTRŮ. U NÁS BY BYLA, TVRDÍ EXPERT KISEL, ZLOBIL SE I BAYERN