Preview: West Ham - Fulham. Kladiváři mohou po londýnské derby přeskočit Straky i Rudé ďábly

Jen jedna porážka v posledních sedmi zápasech Premier League (3-3-1) vypadá pro West Ham dobře s ohledem na účast v příštím ročníku evropských pohárů, ačkoli jeho setrvání v letošním ročníku Evropské ligy se zdá být nejisté. Po čtvrteční porážce 0:2 na hřišti Bayeru Leverkusen bojuje o postup, ačkoli mu manažer David Moyes dává v odvetě "poloviční šanci".

Preview: West Ham - Fulham. Kladiváři mohou po londýnské derby přeskočit Straky i Rudé ďábly

Může poukázat na to, že Kladiváři jsou doma těžko k poražení, protože kromě pokořující porážky 0:6s Arsenalem zde v lize neuspěl lepší žádný tým od Evertonu na konci října (4-6-1). Díky slušné bilanci v londýnských derby v této sezoně (2-2-1) se jim proti Fulhamu také obvykle daří, když neprohráli žádný z posledních 12 vzájemných zápasů v PL, které hostili (8-4-0).

Na Fulhamu, který bojuje o umístění v horní polovině tabulky, jsou očekávání nižší poté, co nevyhrál žádný z posledních tří ligových duelů (0-1-2). Cottagers se nacházeli před tímto kolem čtyři body od první desítky, a pouze jedno vítězství v minulých sedmi vzájemných setkáních s Hammers (1-1-5) naznačuje, že tato ztráta se může do konce víkendu zvýšit.

Před tímto kolem pouze čtyři týmy nasbíraly v tomto ročníku méně bodů na cestách než Fulham (2-5-9), takže kouč Marco Silva má co dělat, aby své svěřence učinil konkurenceschopnějšími. První inkasovaná branka v každém z posledních tří takových zápasů (0-1-2) zdůrazňuje, jak důležitý by mohl být dobrý začátek, protože hosté usilují o první venkovní výhru na této půdě od února 2004 (0-3-8).

Koho třeba sledovat: James Ward-Prowse skóroval přímo z rohového kopu proti Wolves (2:1), přičemž to byl jeho čtvrtý gól v řadě, který padl po 60. minutě. Fulhamu by se hodil návrat do střelecké formy Rodriga Munize, protože v této sezoně prohrál pouze jedno z jeho sedmi gólových vystoupení (4-2-1) - čtyři z jeho posledních šesti zásahů přišly po přestávce.

Zajímavost: Ve všech uplynulých devíti vzájemných střetech se hostujícímu celku nepodařilo skórovat po poločase.