Preview: West Ham - Tottenham. Kohouti mohou proniknout do TOP 4, na London Stadium se jim ale nedaří

West Ham se stal prvním týmem od Readingu v lednu 2013, který v Premier League ještě v 77. minutě vedl o dvě branky, ale nakonec prohrál. To některým příznivcům stačilo k tomu, aby se přesvědčili, že sezonu v první šestce nezakončí. V posledních dvou utkáních nedokázali domácí ovládnout zápasy proti dalším aspirantům na první šestku Newcastlu (3:4) a Aston Ville (1:1) a nyní musí čelit dalšímu, když Tottenham absolvuje krátký výlet na London Stadium.

Preview: West Ham - Tottenham. Kohouti mohou proniknout do TOP 4, na London Stadium se jim ale nedaří

Vítězství 2:1 v minulém vzájemném utkání v prosinci by mělo Kladiváře inspirovat. Tehdy navíc byli ve formě, když v Premier League vyhráli šest z osmi zápasů (6-1-1). Přelom kalendářního roku však vyvolal dramatickou změnu stavu, kdy ze šesti ligových duelů před vlastními fanoušky uspěli jen jednou (1-4-1).

Porážka v tomto duelu vlastně posloužila k okamžitému oživení, díky němuž Spurs útočí na návrat do Ligy mistrů v příští sezoně. I když se na této cestě objevily i nezdary, jako například prohry s Fulhamem (0:3 venku) a Wolves (1:2 doma), devět výher ze 14 ligových kol (9-2-3) od posledního setkání s West Hamem hostům pomohlo udržet si jako předzápasový favorit jednu z nejlepších úspěšností výher v Premier League (70 %).

Vzhledem k tomu, že ve třech z minulých šesti ligových triumfů Spurs inkasovali úvodní gól, přičemž při vítězstvích nad Brightonem (2:1), Crystal Palace (3:1) a Lutonem (2:1) potřebovali vítěznou trefu po 75. minutě, jsou pro West Ham pravděpodobně tím poslední týmem, se kterým by se za současného stavu chtěl utkat. Spurs však mají své vlastní démony, které musí vymítat, a to již zmíněnou prohru 0:3 s Fulhamem, která přišla v posledním venkovním utkání.

Koho sledovat: Jarrod Bowen z West Hamu skóroval v pěti domácích utkáních od chvíle, kdy se postaral o vyrovnávací gól v minulém vzájemném střetu. Podobně zdatný před brankou je i Son Heung-min, který se o víkendu svým 160. zásahem posunul na páté místo v historické tabulce střelců Tottenhamu.

Zajímavost: V předešlých 12 soubojích Tottenhamu v Premier League padly alespoň tři branky.