Preview: Burnley - Wolves. Domácí posilnění nečekanou remízou na Stamford Bridge chtějí bodovat počtvrté v řadě

Trvalo to sice až do konce sezony, ale Burnley konečně ukazuje, že má žaludek na boj v dolní části tabulky. I díky tomu je největší z velkých úniků nyní velmi blízko. Třízápasová ligová série bez porážky (poprvé v této sezoně) dodala týmu sebevědomí (1-2-0). Naposledy v sobotu v oslabení dokázali domácí zvrátit nepříznivý stav proti Chelsea a remizovat 2:2.

Preview: Burnley - Wolves. Domácí posilnění nečekanou remízou na Stamford Bridge chtějí bodovat počtvrté v řadě

V utkání viděl kouč Vincent Kompany červenou kartu za své protesty při penaltě, kterou Chelsea zahrávala, ale naštěstí by měl být u postranní čáry, v což Clarets doufají. To by jim mohlo pomoci k druhé domácí výhře v řadě, co se Burnley v této sezoně ještě nepovedlo. V cestě mu stojí Wolves, ale Burnley má v poslední době pozitivní bilanci v domácích utkáních proti tomuto soupeři (4-2-0).

To možná činí výlet na Turf Moor pro Wolves náročným, protože cestují po třech porážkách z posledních čtyř soutěžních zápasů (1-0-3). Kromě prohry ve čtvrtfinále FA Cupu v rámci této série nebyly ostatní katastrofální, protože Wolves vědí, že v příští sezoně budou hrát v Premier League, ale jejich ligové porážky poškodily šance na umístění v první sedmičce.

Zklamání nemusí napravit ani výjezdy, protože předešlé dva ligové venkovní střety hosté prohráli bez vstřelené branky. Manažer Gary O'Neil doufá, že tyto výsledky jsou jen výkyvem, ale jelikož se mu v této sezóně nepodařilo uspět na hřištích dalších dvou nováčků (0-1-1), nebude brát tento souboj na lehkou váhu, protože se chce stát prvním koučem Wolves od Micka McCarthyho v roce 2010, který opustí Turf Moor s výhrou v kapse.

Koho sledovat: Burnley doufá, že se v brance objeví Jacob Bruun Larsen, který se podílel na třech ze čtyř ligových výher. O'Neil dal o víkendu proti Aston Ville důvěru osmnáctiletému Leonu Chiwomemu, a pokud by se mu podařilo skórovat i zde, stal by se nejmladším střelcem klubu v historii Premier League. Ironií osudu je, že současný rekordman (Fábio Silva) vstřelil tento gól na Turf Moor!

Zajímavost: Burnley má v této sezoně nejhorší průměrný bodový zisk v Premier League, když doma skóruje jako první (1,17 při bilanci 2-1-3).