Preview: Bournemouth - Crystal Palace. Orli by rádi do klidnějších vod. Zaskórují konečně oba týmy?

Andoni Iraola chválil svůj Bournemouth za výhru 2:1 nad Evertonem zejména proto, že vítězná branka padla až v nastaveném čase. Toto vítězství prodloužilo neporazitelnost Cherries v Premier League na čtyři zápasy (3-1-0) a posunulo je na dva body od hranice 40 bodů, ačkoli jejich udržení v nejvyšší soutěži se nyní zdá být téměř jisté.

Preview: Bournemouth - Crystal Palace. Orli by rádi do klidnějších vod. Zaskórují konečně oba týmy?

Pro tým, kterému trvalo deset kol, než dosáhl prvního ligového triumfu v sezoně, to byl působivý obrat. Nyní se jedná o čtvrtý domácí zápas Bournemouthu v řadě, ačkoli neexistuje žádná záruka, že jeho série bude pokračovat, protože s Crystal Palace domácí prohráli poslední dva ligové střety na tomto trávníku výsledkem 0:2 a ve čtyřech z posledních pěti vzájemných střetů dvakrát inkasovali.

Hostující trenér Oliver Glasner o víkendu získal svůj první venkovní bod v Premier League při remíze 1:1 na hřišti Nottinghamu Forest, ale pocit radosti to nebyl, protože Eagles nyní v posledních dvou zápasech promarnili vedení a remizovali. V této sezóně to bylo již poosmé, co Palace nedokázali vyhrát poté, co skóroval jako první, což přispělo k třetímu nejhoršímu takovému zisku v lize, který v tomto ročníku činí v průměru 1,46 bodu na zápas (5-4-4).

Po dosavadních smíšených výsledcích Glasnera (1-2-1) si jeho svěřenci nemohou dovolit usnout na vavřínech, protože se nacházejí jen o jedno místo, ale osm bodů pod Bournemouthem a na vrcholu shluku sestupem ohrožených týmů. Zlepšení na cestách bude klíčem k udržení s časovou rezervou, protože Palace sem cestuje na pozadí hrozivé série deseti soutěžních venkovních zápasů bez výhry (0-4-6).

Koho sledovat: Dva hráči, kteří sní o účasti na Euru 2024 v Anglii, se zde utkají. Dominic Solanke z Bournemouthu pokračuje v honbě za Zlatou kopačkou (16 branek), když z posledních čtyř zásahů třikrát otevřel skóre. Eberichi Eze z Palace v minulém kole asistoval u úvodního gólu jeho týmu a tři z jeho minulých pěti trefy byly vyrovnávací.

Zajímavost: Pouze Sheffield United (22) dal v Premier League více gólů než Palace (21) po 75. minutě.