Preview: Nottingham Forest - Fulham. Lesníkům přituhuje, proti Cottagers musí bodovat

Nottingham Forest se o víkendu po remíze 1:1 s Crystal Palace vyhoupl z pásma sestupu v Premier League díky rozdílu branek. Byl to první zápas od doby, kdy mu byly odečteny čtyři body za porušení pravidel o zisku a udržitelnosti, a možná i to ho povzbudilo k tomu, aby si připsal teprve sedmý bod v této sezoně z utkání, ve kterých prohrával, ačkoli to bylo doprovázeno zklamáním ze čtvrtého domácího ligového souboje bez výhry z pěti (1-1-3).

Preview: Nottingham Forest - Fulham. Lesníkům přituhuje, proti Cottagers musí bodovat

Forest nečeká dlouhá doba před dalším výjezdem na City Ground v úterý proti Fulhamu, soupeři, proti kterému se v poslední době trápí, a se kterým prohrál minulé čtyři vzájemné střety na vlastním hřišti. Kouč Nuno Espírito Santo má však proti západolondýnskému celku mimořádně pozitivní bilanci, když ho během svého působení ve Wolves porazil čtyřikrát v šesti kláních (4-1-1).

Také Fulham musel v sobotu zabrat, aby něco zachránil, když na hřišti Sheffieldu United uhrál napínavou remízu 3:3, když prohrával 1:3. To znamená, že jeho defenziva na Bramall Lane je součástí mnohem širšího trendu, protože Cottagers v tomto ročníku v Premier League inkasovali 32krát mimo domov - číslo, které zastínil pouze Luton Town (36).

Po tomto dramatickém střetnutí se šance Fulhamu na postup do Evropy zdají být velmi malé, protože se nachází na 12. místě - čtyři body za osmým Newcastlem United, který odehrál o zápas více než Magpies. Ale pokud se dá říci, že jeho forma z poslední doby je dobrá, měly by být jeho duely ve zbytku ročníku přinejmenším vzrušující podívanou, protože ve všech minulých osmi padly alespoň tři góly, přičemž v uplynulých pěti vstřelili svěřenci Marca Silvy čtyři góly v druhém poločase.

Koho sledovat: Chris Wood dal od příchodu Espírita Santa v 11 startech osm branek, z toho šest po přestávce. V čele útoku Fulhamu stojí Rodrigo Muniz, který má životní formu a od začátku února skóroval osmkrát - žádný z těchto zásahů však nepadl během prvních 20 minut.

Zajímavost: Hráči Fulhamu v předešlých čtyřech bitvách neobdrželi v prvním poločase ani jedno karetní napomínání.