Preview: Newcastle - Everton. Straky se po geniálním obratu chystají na zdecimované Karamelky

Newcastle se vrací do St James' Parku s obrovským povzbuzením poté, co v sobotu zvítězil v atraktivním utkání Premier League s West Hamem. Svěřenci Eddieho Howea se ujali vedení, ale pak se ocitli v nepříjemné situaci, kdy prohrávali 1:3, ale v závěru se zmobilizovali a zajistili si vítězství 4:3 - bylo to poprvé od března 2019, kdy se jim podařilo vyhrát zápas Premier League poté, co prohrávali o dvě branky, a to proti nikomu jinému než zdejšímu soupeři, Evertonu (3:2)!

Preview: Newcastle - Everton. Straky se po geniálním obratu chystají na zdecimované Karamelky

Tento výsledek udržel naděje Toon na postup do evropských pohárů a do tohoto týdne vstupují jen o bod za sedmým West Hamem a mají zápas k dobru. I přes mnohá pozitiva sobotního vítězství bude Howe frustrován z dalšího špatného defenzivního výkonu svého týmu. V této sezoně inkasovali jeho svěřenci již 51 gólů a v deseti různých utkáních Premier League dostali alespoň tři branky, což se častěji stalo pouze celkům ze spodní trojice.

Jeden z těchto soubojů přišel v prosinci proti Evertonu a byl součástí sérii čtyř vítězství v řadě pro Toffees, přesto je pozoruhodné, že hosté od té doby nevyhráli ligový (0-5-7). Tato série 12 utkání bez výhry je nejdelší, jakou kdy Merseysiders v soutěži absolvovali, a vyvolává pochybnosti o jejich šancích na záchranu, protože do tohoto kola vstupují jen tři body nad sestupovým pásmem a hrozí jim další odečet bodů.

Posledním kláním v této sérii byla porážka 1:2 s Bournemouthem, kdy Everton byl do značné míry strůjcem svého pádu, když si po vyrovnání v závěru druhé půle vstřelil vlastní gól.

Koho sledovat: Harvey Barnes z Newcastlu byl v sobotu hvězdou zápasu, když se dvakrát prosadil coby střídající hráč a zdvojnásobil tak svůj ligový účet v tomto ročníku. Dwight McNeil otevřel skóre Evertonu při dominantním vítězství v minulém vzájemném souboji v Goodison Parku, ale od té doby už 18 soutěžních startů v řadě nedal gól.

Zajímavost: Newcastle může poprvé od přelomu století vyhrát čtyři domácí zápasy proti Evertonu v řadě.