Loni jsem říkal, že angličtí rozhodčí jsou nejlepší na světě, letos už ten pocit nemám, ucedil Kompany

Nad rozhodčími Premier League se stahují mračna. V aktuální sezoně se na jejich adresu snáší stále větší a větší kritika. Naposledy se k početné skupině "haterů" přidal i manažer Burnley Vincent Kompany, který prohlásil, že úroveň sudích v tomto ročníku klesla. Belgičan se tak nechal slyšet po několika sporných situacích.

Loni jsem říkal, že angličtí rozhodčí jsou nejlepší na světě, letos už ten pocit nemám, ucedil Kompany

Kompanyho tým hrál v sobotu proti Chelsea od 40. minuty v deseti. Sám trenér Burnley viděl po vyloučení Lorenza Assignona a následném pokutovém kopu červenou kartu za protesty. Sestupem ohrožený klub, který je v tabulce na 19. místě a má před sebou ještě osm zápasů, nakonec i v oslabení remizoval na Stamford Bridge 2:2.

 "Frustrace pramení z toho, že jde o sled chyb a vždycky je to diskutabilní," řekl Kompany novinářům a dodal: "Ovlivňuje to celou naší sezonu. Předpokládám, že to celé tak nějak vyvolává pocit zlosti. Až ale přijde další okamžik, musím udělat všechno pro to, abych nereagoval. Doufám, že se to v této sezoně nebude opakovat."
 
Nastartoval se v PSV, teď září v Evertonu. Zástup zájemců na Branthwaita se rozšiřuje

"Pořád říkám, co si myslím, nebudu se tomu vyhýbat. Řekl jsem to i rozhodčím, že rozhodování v této sezoně nebylo dost dobré. Řekl jsem to konstruktivním způsobem. Loni jsem říkal, že angličtí rozhodčí jsou nejlepší na světě, měl jsem pocit, že se vždy uplatňuje zdravý rozum – letos už ho nemám," vysvětlil Kompany.

Bývalý kapitán Manchesteru City uvedl, že se po zápase s Chelsea rozhodčím omluvil. Jeho Burnley v úterý hostí desátý Wolverhampton.