Vlastenec nasměroval Plzeň do semifinále poháru. Po zaváhaní s Libercem Viktoria třemi góly sestřelila Jablonec

Fotbalisté Plzně odčinili poslední ligovou porážku, když ve čtvrtfinále MOL Cupu zvítězili v Jablonci 3:0 a postoupili mezi čtyři nejlepší celky turnaje. V první půlhodině utkání dokázali být domácí pro favorita vyrovnaným soupeřem, ve 34. minutě si ovšem po centru z pravé strany nešťastně srazil míč do vlastní branky Nemanja Tekijaški. Severočechy inkasovaný gól nalomil, což vedlo jen o tři minuty později k trefě Jana Kopice, jenž se prosadil poprvé od poloviny října, a definitivně tak pojistil plzeňský postup.

Jablonec - Plzeň 0:3

Viktoriáni se v Jablonci představili již před 16 dny, kdy v ligovém utkání zvítězili nad Severočechy 2:1. Velkou zásluhu na jejich úspěchu měl Tomáš Chorý, jenž zaznamenal gól a asistenci. To, že je pro Plzeň v ofenzivě takřka nenahraditelný, ukázal předešlý duel, v němž 29letý útočník absentoval a Západočeši poprvé po 16 zápasech padli. Na pohárové střetnutí se však dobře nenaladili ani domácí, kteří o víkendu podlehli Bohemians. Severočechy navíc trápily absence, pro duel s Plzní postrádali hned osm hráčů.

SEMAFOR F:NL. CHRUDIM SE PLÍŽÍ ZA FAVORITY, NECHTĚNÝ LIGISTA TÁHNE DUKLU. ČERVENÁ PRO BRNO

První velká šance utkání přišla už ve třetí minutě, kdy Filip Souček zakroutil míč z rohového kopu přímo na branku. Hostující gólman Martin Jedlička si však s jeho pokusem s obtížemi poradil. Zhruba o 10 minut později na sebe poprvé výrazněji upozornili hosté. K balonu se na hranici velkého vápna dostal Pavel Šulc, který se hezky uvolnil a vyslal nebezpečnou střelu, ta ale orazítkovala pouze levou tyč domácí branky. Po půlhodině hry měl blízko ke skórování kapitán Jablonce Miloš Kratochvíl, jenže jeho ostrý projektil skončil rovněž na tyči. Jen o dvě minuty později mohli domácí neproměněné příležitosti litovat. Po ostrém centru Kopice z pravé strany totiž do vlastní branky hlavičkoval Tekijaški. A Kopic úřadoval i chvíli poté, když na zadní tyči usměrnil do sítě přízemní centr Cheicka Souarého.

Úvodní minuty druhého dějství žádnou výraznější příležitost nenabídly. Severočeši se sice ve snaze o zdramatizování zápasu tlačili dopředu, avšak jejich ofenzivní snahy kazily nepřesnosti. Naděje Jablonce na postup pak v 65. minutě definitivně utnul Souaré, který se ve vápně dostal k odraženému míči a suverénně překonal Jana Hanuše. Čtvrt hodiny před koncem mohl snížit rychlý Bienvenue Kanakimana, s jehož pokusem si ale Jedlička poradil. Ve zbytku utkání už si Západočeši své vedení pohlídali a nemuselo je trápit, že příliš výrazný výkon tentokrát nepodal útočník Chorý.

Viktoria tak v Jablonci navázala na nedávnou ligovou výhru a postoupila do semifinále, v němž se utká se Zlínem. Vzhledem k cestě Plzně pohárovou Evropou se tedy musí posunout termín finálového duelu.

Ligový semafor: Ostrava doma překvapila, Kozel zná recept na Koubka a Klokani se radovali v Ďolíčku