Dukla s Radou na střídačce uspěla v Jihlavě a pojistila si první místo. Vlašim zdolala Příbram a přiblížila se barážovým pozicím

Fotbalisté Dukly zvítězili ve 20. kole druhé ligy v Jihlavě 2:1. Pražané v soutěži vyhráli potřetí za sebou a pojistili si vedení v tabulce. Před druhým Vyškovem drží už pětibodový náskok, soupeř má ale utkání k dobru. Znovu zaváhala Zbrojovka Brno, která nečekaně podlehla sparťanské rezervě 2:3. Příbram překvapivě prohrála s Vlašimí 0:1 a Opava jen remizovala s Kroměříží 1:1.

Jihlava - Dukla 1:2

Na lavičce Dukly zatím nechyběl trenér Petr Rada, který dostal od disciplinární komise za rasistickou urážku osmiměsíční trest, ale verdikt je zatím nepravomocný, neboť se proti němu odvolal. Jeho svěřenci šli v Jihlavě rychle do vedení. Už v deváté minutě proměnil pokutový kop Hora a z penalty se prosadil ve třetím kole po sobě.

Domácí Shudeiwa záhy srovnal, ale v 64. minutě se opět Hora trefil z hranice vápna a rozhodl. Hlavní zimní posila Pražanů dala na jaře už čtyři branky. Jihlava prohrála potřetí z posledních čtyř kol a propadla se na deváté místo.

Brno - Sparta B 2:3

Výsledkové trápení prohloubila proti "béčku" Sparty Zbrojovka Brno. Největší předsezonní favorit v druhé lize popáté za sebou nezvítězil a v posledních dvou kolech prohrál. Jihomoravané ztrácejí z šesté příčky neúplné tabulky už propastných 13 bodů na první místo, které jako jediné znamená přímý postup do nejvyšší soutěže.

Letenská rezerva v Brně neměla k dispozici nikoho z prvoligového "áčka", přesto třikrát skórovala. Dva góly zaznamenal Šiler, to samé se za domácí povedlo Potočnému. Mladí sparťané ztrácejí na Zbrojovku už jen bod.

Příbram - Vlašim 0:1

Další domácí porážku musela překousnout Příbram. Jeden z kandidátů na postup sice proti Vlašimi herně dominoval, měl mnohem více střel a šancí, ale jedinou branku dal chvíli před přestávkou Osuagwu. Hostující celek ztrácí ze čtvrtého místa jediný bod na třetí příčku, která znamená stejně jako druhá pozici účast v baráži. Příbram je tři body za Vlašimí.

Opava - Kroměříž 1:1

Opavu ve středu čeká semifinále domácího poháru proti Spartě, v druhé lize ale dál tápe. Slezané jen remizovali s nováčkem z Kroměříže a patří jim až 11. pozice. Hosté srovnali minutu před koncem. Zápas v druhé půli na několik minut přerušil výpadek elektřiny a osvětlení.

ZMIZÍ VYŠKOV Z FOTBALOVÉ MAPY? VE HŘE JE I PŘESUN KLUBU, PŘIZNÁVÁ PO NEÚSPĚŠNÝCH JEDNÁNÍCH O STADIONU GENERÁLNÍ MANAŽER ZBOŘIL