Varnsdorf v předehrávce FNL remizoval s Líšní. Za hosty se střelecky prosadil trojnásobný slovenský reprezentant

Líšeň se nedočkala třetí výhry v řadě a v předehrávce 20. kola Fortuna národní ligy remizovala ve Varnsdorfu 1:1. V bráně hostů se poprvé od příchodu z Trnavy objevil Michal Šulla, jenž v letech 2017 a 2018 nastoupil ke třem přátelským duelům slovenské reprezentace. Zkušený 32letý gólman sice v první půli sledoval, jak jeho spoluhráči otevřeli skóre, rychle po změně stran však sám inkasoval z kopačky Matyáše Vojty.

Hráči Varnsdorfu měli za sebou klíčový úspěch, když dokázali porazit rezervu Sparty na jejím hřišti 2:1, čímž se alespoň dočasně vysvobodili ze sestupového pásma. Na důležité tři body chtěli navázat na domácí půdě, kde přivítali Líšeň. Moravané přicestovali na duel v dobré náladě, jelikož dvakrát v řadě vyhráli s čistým kontem.

Na severu Čech ale mohli inkasovat hned z úvodní akce utkání, když tečovaný centr Vojtěcha Stránského téměř zaskočil debutujícího brankáře Šullu. Marvani zahrozili až s úderem 30. minuty. Přímý kop rozehraný na zadní tyč se odrazil k Patrikovi Geržovi, který si míč zpracoval a vypálil, ke smůle hostů se však pouze zatřáslo břevno. Následně byla hra na asi dvě minuty přerušena z důvodu zranění jednoho z varnsdorfských fotbalistů. Na krátkou pauzu nejlépe zareagoval Marek Polášek, jenž se ihned po rozehrávce zjevil za obranou a překonal domácího Martina Vaňáka. Tentýž hráč mohl v závěru první půle zvýšit vedení, jenže při svém úniku nedovedl kličku brankáři do úspěšného konce.

WÁGNER SE JEŠTĚ HNED TAK NEVRÁTÍ A LETOS HO ČEKÁ POŘÁDNÁ ŠICHTA: VE SPORTU MUSÍ ČLOVĚK KOUKAT DOPŘEDU

Stejně jako na startu zápasu i v úvodu druhého dějství nadělal Šullovi problémy centr z pravé strany, tentokrát z toho ovšem bez ztráty kytičky nevyšel. Do skluzu se totiž odhodlal host z Mladé Boleslavi Vojta a procpal balon za záda 32letého Slováka. Vyrovnání celek ze Šluknovského výběžku nabudilo a byl tím aktivnějším na trávníku. Přes 300 platících diváků nicméně své favority v oranžových dresech k další brance nedohnalo, střely pramenící z několika závarů kolem pokutového území totiž zablokovala pozorná defenziva Moravanů. Až na bránu doletěl prakticky jen pokus Dennyho Samka z přímého kopu, bez problémů ho ale zneškodnil Šulla.

Líšeň tak dobrou formu ve Varnsdorfu nepotvrdila a získala jen bod. Oba celky sehrají další ligový zápas 6. dubna. Severočeši změří síly s Táborskem, Marvani se utkají s Kroměříží.

FNL - 20. kolo:

Varnsdorf - Líšeň 1:1 (0:1)

Branky: 47. Vojta - 33. Polášek. Rozhodčí: Vokoun - Vodrážka, Hádek. ŽK: Kříž, Kosař, Rudnytskyy - Čermák, Raab. Diváci: 352.