Využijí kluby z MLS váhání Atlétika Madrid? Witsel by se mohl přesunout za velkou louži

Další kariérní výzvou pro pětatřicetiletého belgického obránce Axela Witsela by mohl být přesun za velkou louži. Atlético Madrid váhá s prodloužením spolupráce, čehož by mohly využít dva známé celky ze severoamerické MLS.

Využijí kluby z MLS váhání Atlétika Madrid? Witsel by se mohl přesunout za velkou louži

Witsel ve španělské metropoli působí od 2022, kdy přišel z Borussie Dortmund. Předtím belgický internacionál okusil i exotické angažmá u čínského Tianjin Quanjian. V létě mu končí smlouva v Atlétiku, které se zatím zdráhá nabídnout prodloužení o další rok.

Podle informací listu ESPN nyní kouč Diego Simeone zvažuje, že by jeho post uvolnil novému hráči. Nejvíce je s tímto postem spojován sedmadvacetiletý Francouz Robin Le Normand působící aktuálně v Realu Sociedad.

REKORDMAN ATLÉTIKA KOKE JE POŘÁD VĚRNÝ SVÝM BARVÁM: MĚL JSEM HODNĚ PŘÍLEŽITOSTÍ, ALE NIKDY JSEM NECHTĚL OPUSTIT DOMOV

Witsel by však nemusel být jediným, kdo by v létě mohl Atlético opustit. Jistotu nemá mít ani Stefan Savić či José María Giménez, o kterého se zajímá Aston Villa. V případě belgického veterána je ve hře přesun do severoamerické MLS.

Hlavními adepty na jeho zisk mají být Inter Miami a La Galaxy. Pětatřicetiletý obránce by si tak mohl v dalším ročníku MLS zahrát třeba i s Lionelem Messim a dalšími hvězdami působícími dříve v Evropě. Witsel si v této sezóně ale na herní vytížení rozhodně stěhovat nemůže. Simeone na něj vsadil již ve 42 případech.

Foto: Atlético Madrid