Čeká Premier League boj o sestup v kancelářích? Nottingham se odvolal proti odečtení čtyř bodů

Nottingham Forest se odvolal proti odečtení čtyř bodů v anglické fotbalové lize za porušení finančních pravidel. Vedení klubu to oznámilo v prohlášení s tím, že se k záležitosti nyní nebude dál vyjadřovat.  

Čeká Premier League boj o sestup v kancelářích? Nottingham se odvolal proti odečtení čtyř bodů

Vedení Premier League potrestalo Nottingham před týdnem. Podle závěrů nezávislé komise se klub provinil v období končícím sezonou 2022/23. Pravidla ziskovosti a udržitelnosti povolují klubům v anglické lize za tři roky ztrátu 105 milionů liber (tři miliardy korun). Nottingham strávil v nejvyšší soutěži pouze sezonu 2022/23, předchozí dva roky hrál druhou ligu. Mohl si tak dovolit ztrátu nejvýše 61 milionů liber, hranici ale překročil o 34,5 milionu.

HROZÍ V PREMIER LEAGUE DALŠÍ BODOVÝ ODPOČET? ASTON VILLU ČEKÁ VYŠETŘOVÁNÍ KVŮLI PORUŠENÍ FINANČNÍHO FAIR PLAY

Vedení Nottinghamu pochybení připustilo a podle komise v průběhu vyšetřování plně spolupracovalo. Vinou odečtu se klub propadl na 18. místo do sestupové zóny o bod za Luton.

Za stejný prohřešek pyká v tomto ročníku už Everton, který po odvolání dosáhl snížení trestu z deseti bodů na šest. Jeho odvolání se přezkoumávalo více než tři měsíce, takže není vyloučeno, že o konečné tabulce Premier League nebude jasno hned s koncem soutěže, která má na programu závěrečné kolo 19. května. Podle ligových pravidel by mělo být rozhodnuto nejpozději pět dní poté.

Zdroj: Nottingham Forest