Budoucnost Alonsa určitě není v Liverpoolu, píší v Německu. Bayern ale údajně začal hledat jinde

Zajímavým způsobem se vyvrbila situace okolo Xabiho Alonsa. Vycházející trenérskou hvězdu chtějí získat v Liverpoolu i v Mnichově a podle německých médií by Alonso upřednostnil setrvání v Bundeslize. Na druhé straně ale Bayern začíná údajně hledat jinde. 

Budoucnost Alonsa určitě není v Liverpoolu, píší v Německu. Bayern ale údajně začal hledat jinde

Spekulace okolo budoucnosti Xabiho Alonsa neutichají. Naopak. O vycházející trenérskou hvězdu mají momentálně usilovat tři kluby - Bayern Mnichov, Liverpool a Real Madrid.

V tomto ohledu se o Bílém baletu příliš nehovoří a spekuluje se především o dalších dvou klubech, které po sezoně nebudou mít trenéra. Nyní ale přicházejí informace z Německa, které říkají, že Alonso by si v případě odchodu vybral raději setrvání v Bundeslize.

"Máme jasnou informaci, že pokud letos Alonso opustí Leverkusen, zamíří k Bayernu Mnichov a ne k Liverpoolu," uvedl respektovaný Florian Plettenberg ze Sky Germany.

Mezitím už ale bavorský gigant měl rozjet jednání s dalším bývalým manažerem Chelsea, Antoniem Contem. A pokud by Bayern získal Itala, nejpravděpodobnější verzí by bylo definitivní setrvání Alonsa na lavičce Bayeru.

Vždyť s Leverkusenem s největší pravděpodobností ovládne německou ligu a v příští sezoně si s týmem zahraje v Lize mistrů. Jeho setrvání na lavičce celku z Bay Arény tak rozhodně smysl dává.

Pro Liverpool se ale jedná o poměrně krutou ránu, neboť vedení i fanoušci si Xabiho Alonsa představovali jako ideální náhradu za Jürgena Kloppa. Nyní se zdá, že bude muset proběhnout hledání nové.

V Anglii se řeší trenérské křeslo na Stamford Bridge. Kterých pět jmen by mohlo nahradit Pochettina?