Překvapivé laso pro Ten Haga? Pokud by dostal na Old Trafford padáka, Ajax by jej znovu angažoval

Zabít dvě mouchy jednou ranou? Tuto variantu možná zvolí klub sídlící v Amsterdamu, který nezažívá zrovna vydařené období. V tabulce nizozemské nejvyšší soutěže Eredivisie se Ajax nachází až na páté příčce, což by znamenalo jen možný boj o účast v dalším ročníku Konferenční ligy. Ambice jsou však mnohem vyšší, stejně jako představy vedení klubu, jak by k zápasům měli přistupovat trenér a hráči.

Překvapivé laso pro Ten Haga? Pokud by dostal na Old Trafford padáka, Ajax by jej znovu angažoval

Nezapomínejme, že Ajax figuruje stále ještě ve vyřazovací fázi Konferenční ligy, kde jej ve čtvrtek čeká odveta proti Aston Ville. Úvodní zápas skončil bezbrankovou remízou a obě strany dohrávaly oslabeny po červených kartách.

Ajax však není spokojen se současnými výkony, proto se řeší i možná trenérská výměna. Hlavním impulsem k ráznému kroku by mohlo být případné odvolání Erika ten Haga v Manchesteru United. Pokud by dostal na Old Trafford padáka, Ajax by jej znovu angažoval.

RUDÍ ĎÁBLOVÉ CHTĚJÍ ZLÁKAT KŘÍDLO PŮSOBÍCÍ POD VESUVEM. BUDE SOUČÁSTÍ OBCHODU HRÁČSKÁ VÝMĚNA?

Podle britského listu Daily Mirror je tato varianta vysoce reálná, pokud Rudí ďáblové zakončí sezónu mimo elitní čtyřku, případně bez účasti v pohárové Evropě úplně. Po boku Ten Haga by se pak v Ajaxu mohl vyskytnout Pep Lijnders, který doposud kryl záda Jürgenu Kloppovi v Liverpoolu.

O budoucnosti Erika ten Haga na Ostrovech zřejmě v brzké době rozhodne menšinový vlastník sir Jim Ratcliffe. Právě on by mohl být tím katem, který si vyhodnotí dosavadní výsledku a usoudí, že je potřeba vydat se jiným směrem, než nizozemský kouč vytyčil.

Foto: Manchester United FC