Preview: Aston Villa - Manchester United. Emery si chce po krachu v FA Cupu udobřit fanoušky, Rudí ďáblové by rádi navázali na prosinec

Ačkoli Aston Villa doposud vzdorovala očekáváním, její kouč Unai Emery bude usilovat o konzistenci, protože se bude snažit udržet si místo v první čtyřce, na kterém skončila v předchozím zápase. Villans vyhráli pouze jeden z posledních pěti duelů ve všech soutěžích (1-2-2) a poté, co byli v týdnu vyřazeni z FA Cupu po souboji s Chelsea, Emery trvá na tom, že jeho "hlavním cílem" je skončit na místě zaručujícím postup do Evropy.

Preview: Aston Villa - Manchester United. Emery si chce po krachu v FA Cupu udobřit fanoušky, Rudí ďáblové by rádi navázali na prosinec

Emery se proto bude zoufale snažit obnovit status "pevnosti" Villa Parku poté, co jeho tým na domácí půdě prohrál dva zápasy po sobě, což je více porážek, než kolik jich tam utrpěl v předchozích 22 vystoupeních! Návštěva Manchesteru United v něm vyvolá radostné vzpomínky na jeho první bitvu ve vedení Villy (3:1), ale to byla jediná výhra domácích nad Red Devils na této půdě od října 1999 (1-6-17). Navíc od té doby prohráli tři vzájemná střetnutí, i když všechna přišla na Old Trafford.

Včetně toho na Boxing Day, kdy Manchester předvedl neuvěřitelný comeback z 0:2 a vyhrál 3:2. Zdá se, že to působilo jako zlomový bod jeho ročníku, protože Rudí ďáblové zaznamenali 13 z 31 gólů v sezoně Premier League v uplynulých pěti kolech (3-1-1) a zároveň dvakrát postoupili v FA Cupu. Tři z těchto tref padly minulou neděli při domácím vítězství 3:0 nad West Hamem.

Svěřenci Erika ten Haga se po bouřlivé první polovině sezony zdají být na vzestupu a dalším vítězstvím by se přiblížili Ville na rozdíl pěti bodů. Dlouhodobé problémy United na cestách jsou dobře zdokumentovány, ale nyní mají za sebou sérii tří po sobě jdoucích venkovních výher ve všech soutěžích a prodloužení této šňůry na čtyři by bylo jejich nejlepší takovou sérií od října 2020.

Koho sledovat: Útočník Villy Ollie Watkins bude zoufale toužit po návratu do domácí formy, protože čtyři z jeho posledních pěti gólů padly ve venkovních zápasech. Alejandro Garnacho má zálibu v útocích proti hráčům v bordó a modré barvě, protože v minulých dvou gólových vystoupeních skóroval dvakrát proti West Hamu a také v prosinci v předchozím vzájemném měření sil!

Zajímavost: 12 ze 14 venkovních branek, které Manchester United v této sezoně Premier League inkasoval, padlo po poločase.