Preview: West Ham - Arsenal. Kladiváři budou usilovat o třetí vítězství v letošní sezoně nad Gunners

West Ham United v posledních šesti soutěžních zápasech nevyhrál (0-4-2), přičemž tato série začala poté, co před Vánoci porazil Arsenal 2:0. Manažer David Moyes se po porážce 0:3 v Premier League s Manchesterem United minulý víkend, což byla druhá nejtěžší porážka týmu v dosavadním ligovém tažení, stále snažil najít pozitivní výhled a poukázal na "polehčující okolnosti", které způsobily ztrátu.

Preview: West Ham - Arsenal. Kladiváři budou usilovat o třetí vítězství v letošní sezoně nad Gunners

Mezi tyto okolnosti možná patří to, že Kladivářům chybí vlivné duo Lucas Paquetá (kvůli zranění) a Mohammed Kudus (na AFCON), přesto Kladiváři zůstávají v boji o evropskou kvalifikaci, k čemuž jim pomohly pouze dvě ligové prohry v domácím prostředí na vlastním trávníku (5-4-2). V posledních šesti kolech v PL zde navíc nepadli (3-3-0), přičemž ve čtyřech z minulých pěti zápasů padly maximálně dvě branky.

Naproti tomu Arsenal sem přijíždí v dobré náladě, když minulý víkend porazil Liverpool 3:1 a zapsal se tak v této sezoně mezi skutečné uchazeče o titul. Přesto by se měl mít tým Mikela Artety na pozoru, protože nevyhrál žádný z posledních tří vzájemných střetů (0-1-2), včetně listopadové porážky 1:3 v EFL Cupu na tomto stadionu.

Gunners, které někteří kritizují za přehnané oslavy vítězství v Liverpoolu, by si v případě výhry mohli odpustit radost, protože triumfovali pouze v jednom z předešlých čtyř venkovních ligových střetů (1-1-2). Vzhledem k tomu, že v uplynulých pěti střetnutích na London Stadium oba týmy skórovaly (2-2-1), bude Arsenal možná muset udělat něco, co se mu v těchto posledních čtyřech venkovních ligových kláních povedlo pouze jednou, skórovat více než jednou!

Koho sledovat: Jarrod Bowen z West Hamu se proti Arsenalu trefil v listopadu v ligovém poháru a tři z jeho předešlých čtyř gólů padly mezi 70. a 80. minutou. Dalším potenciálním střelcem je Leandro Trossard z Arsenalu, který uzavřel skóre souboje s Liverpoolem. Pět ze svých šesti ligových branek za Arsenal dal po 55. minutě.

Zajímavost: Před tímto kolem inkasoval pouze Manchester City v první půli Premier League doma méně gólů než West Ham (tři).