Preview: Wolves - Brentford. Budou Vlci pokračovat v ofenzivních manévrech?

Wolves se po první porážce v roce 2024 od Manchesteru United důrazně odrazili a naposledy na Stamford Bridge udolali Chelsea 4:2. Byl to sedmý zápas z posledních devíti, v němž svěřenci Garyho O'Neila vstřelili alespoň 2 góly (6-2-1), což jim pomohlo začít si budovat pověst jednoho z nejzajímavějších týmů v soutěži. Do tohoto kola navíc půjdou s pouhými čtyřmi body ztráty na první sedmičku a s oprávněnou nadějí na první návrat do Evropy po čtyřech letech.

Preview: Wolves - Brentford. Budou Vlci pokračovat v ofenzivních manévrech?

Další vítězství proti Brentfordu by tyto ambice ještě posílilo a díky výhrám ve čtyřech z minulých pěti domácích vzájemných bitev (4-0-1) by Wolves měli jít do střetnutí sebevědomě. Naposledy se tak stalo minulý měsíc v FA Cupu (3:2), čímž pokračoval trend, na který si O'Neilovi svěřenci dávají pozor: ve čtyřech domácích kláních v řadě vstřelili alespoň jeden gól po hodině hry.

Brentford se rozhodně bude muset mít na pozoru poté, co v pondělí dvakrát inkasoval po přestávce při porážce 1:3 s Manchesterem City. V důsledku toho se Bees musely ohlížet přes rameno na zmenšující se tříbodový odstup od sestupového pásma a nyní jdou do víkendové akce s nechtěným rekordem, když za posledních 11 kol prohrály více zápasů v Premier League než kterýkoli jiný tým (2-0-9).

To jen podtrhuje sestupnou trajektorii, na které se tým Thomase Franka momentálně nachází, přičemž jedním z největších problémů je neschopnost dotáhnout zápasy do zdárného konce. Ve 14 dosavadních soubojích Premier League se jim podařilo otevřít skóre (pouze dvěma týmům se to podařilo častěji), ale více střetů prohráli (šest), než vyhráli (pět).

Koho sledovat: Matheus Cunha minulý měsíc skóroval a asistoval u vítězství ve vzájemném duelu a v předešlých pěti kolech Premier League se za Wolves podílel na sedmi gólech (4+3). Neal Maupay z Brentfordu může poprvé v kariéře skórovat ve čtyřech po sobě jdoucích zápasech Premier League.

Zajímavost: Wolves se prosadili v 18 domácích vystoupeních v Premier League v řadě - naposledy se jim to povedlo mezi říjnem 1999 a zářím 2000 (23).