Preview: Tottenham - Brighton. Kohouti i s navrátivším se Sonem mohou poskočit do elitní čtyřky

Tottenham v posledním zápase Premier League doplatil na pozdní vyrovnávací gól Evertonu (2:2), který ho připravil o možnost přiblížit se na rozdíl tří bodů Manchesteru City a Arsenalu. Pozitivní však je, že se jednalo o sedmý z posledních osmi ligových duelů, v nichž získal body (5-2-1), přičemž jedinou porážku utrpěl od nadcházejícího soupeře Brightonu.

Preview: Tottenham - Brighton. Kohouti i s navrátivším se Sonem mohou poskočit do elitní čtyřky

Čtyři po sobě jdoucí ligové výhry na domácím hřišti jsou samy o sobě dostatečnou inspirací k tomu, aby Spurs oplatili Brightonu prohru 2:4 z konce prosince loňského roku, přestože se jim ani při jednom z těchto čtyř triumfů nepodařilo udržet čisté konto. Nejdůležitější pro Angeho Postecogloua a jeho hráče je, že páté domácí vítězství v řadě by je vrátilo do první čtyřky Premier League, i když možná jen na jeden den.

Hráči Brightonu měli odpovědět na ostudnou prohru 0:4 s Lutonem a udělali to ve velkém stylu, když doma nasázeli čtyři góly Crystal Palace (4:1) a udrželi si sen o další sezoně v evropských pohárech. Pro manažera Roberta De Zerbiho, který byl v poslední době spojován s možným přesunem do Liverpoolu nebo Realu Madrid, to však nebyl ideální den, protože inkasoval další žlutou kartu a bude si muset odpykat disciplinární trest.

Následně nebude na hřišti inspirovat své hráče, aby ukončili mizérii ve venkovních utkáních v Premier League, která trvá pět duelů (0-2-3), což hostům brání atakovat vyšší příčky. Brighton v této ligové sezoně prohrál čtyři z pěti venkovních zápasů (1-0-4), do kterých vstupoval jako outsider. Tuto roli přitom bude plnit i nyní.

Koho sledovat: Richarlison se objevil na střelecké listině Tottenhamu v každém ze čtyř posledních domácích vítězství v lize, ale účet Spurs otevíral jen jednou. João Pedro z Brightonu zaznamenal dva góly a asistenci v minulém vzájemném střetu a pět z jeho šesti soutěžních gólů, které od té doby vstřelil, padlo venko.

Zajímavost: V posledních 12 bitvách těchto soupeřů nebyla k vidění ani jedna remíza (osm výher Tottenhamu, čtyři Brightonu).