Preview: Liverpool - Burnley. Reds si po nepřesvědčivém výkonu potřebují udobřit fanoušky

Souboj o titul v Premier League se v posledním kole rozhořel naplno, protože lídr ligy Liverpool předvedl nejhorší výkon sezony, když prohrál 1:3 s Arsenalem, zatímco Manchester City toho o den později plně využil a vyhrál 3:1 nad Brentfordem. City může na tým Jürgena Kloppa vyvinout ještě větší tlak, protože v případě výhry nad merseysidským rivalem Evertonem se v předstihu před návštěvou Burnley na Anfieldu dostanou na první místo.

Preview: Liverpool - Burnley. Reds si po nepřesvědčivém výkonu potřebují udobřit fanoušky

Naštěstí pro Reds je zápas proti kandidátovi na sestup ideální příležitostí, jak se vrátit na koně v hobně za titulem, když vyhráli čtyři z minulých šesti střetnutí s týmy ze spodní trojice (4-2-0). Souboje s Burnley jsou pro Liverpool obzvláště plodné, protože ovládl devět z předešlých dvanácti (9-2-1), přičemž v každém z předchozích čtyř udržel čisté konto (4-0-0).

Právě před pěti vzájemnými souboji však došlo k jednomu z největších zvratů posledních sezon, když v lednu 2021 přijelo na Anfield Burnley a dokráčelo si pro vítězství 1:0, aby ukončilo tehdejší 68zápasovou domácí neporazitelnost Liverpoolu v lize. Opakování by mohlo být odrazovým můstkem, který svěřenci Vincenta Kompanyho potřebují k tomu, aby zinscenovali velký únik, přičemž jejich ztráta na záchranu činila před tímto kolem sedm bodů.

To je do značné míry způsobeno tím, že Clarets získali z minulých šesti kol pouhé dva body, ale poslední bitva z této špatné série by měla sloužit jako povzbuzení, když se z dvougólové ztráty dokázali probojovat k záchraně remízy proti Fulhamu. Jejich bojovný duch se však v poslední době neprojevuje na cestách, kde prohráli osm z předešlých deseti vystoupení (1-1-8).

Koho sledovat: Kop bude fandit Curtisi Jonesovi, který v této sezoně vstřelil pět gólů a všechny v domácím prostředí (4-0-0). Naopak naděje Burnley mohou být v rukou nedávno podepsaného Davida Datra Fofany, který se okamžitě prosadil, když se podílel na posledních třech gólech v Premier League (2+1).

Zajímavost: Burnley skórovalo v šesti z posledních sedmi venkovních ligových duelů.