Preview: Fulham - Bournemouth. Týmy ze spodní poloviny tabulky usilují o první vítězství v novém roce

Fulham ztrácí na Bournemouth jeden bod a jednu příčku v dolní polovině tabulky Premier League, přičemž oba celky stále čekají své první ligové vítězství v roce 2024. Fulham má odehráno o zápas více než jeho soupeř a v posledních dvou kolech Premier League remizoval, naposledy 2:2 s Burnley, což manažer Marco Silva označil za "těžký zápas" poté, co si nechal utéct dvougólové vedení.

Preview: Fulham - Bournemouth. Týmy ze spodní poloviny tabulky usilují o první vítězství v novém roce

Cottagers prohráli pouze jeden z posledních šesti domácích ligových střetů (4-1-1), a tak by mohli být klidně přesvědčeni o tom, že svou neplodnou sérii ukončí, i když naposledy doma Bournemouth skolili v dubnu 1992, kdy se jednalo o utkání třetí anglické ligy (0-4-4). Fanoušci se mohou těšit také na možný domácí debut Armanda Brojy, který přišel na hostování z Chelsea, rivala ze západního Londýna.

Bournemouth v lednu rovněž posílil, když z Getafe přivedl tureckého útočníka Enese Ünala. Ten by zde mohl debutovat s cílem pomoci Cherries ukončit čtyřzápasovou sérii bez výhry v lize (0-2-2). Stejně jako jejich hostitelé, i oni v předešlých dvou vystoupeních remizovali, přičemž manažer Andoni Iraola si pochvaloval, že jeho tým minulý víkend přežil souboj s deseti muži proti Nottinghamu Forest (1:1).

Hosté se blíží ke třetímu venkovnímu ligovému utkání v Londýně za sebou (0-1-1). Na cestách se s nimi musí počítat, protože porážka 1:3 s Tottenhamem na Silvestra zůstává jejich jedinou venkovní ligovou prohrou od začátku listopadu (4-1-1). V hlavním městě mají zkušenosti s vítězstvím, když minulý měsíc porazili QPR 3:2 v FA Cupu.

Koho sledovat: Každý z předcházejících tří gólů útočníka Fulhamu Brojy padl při výhrách s čistým kontem, z nichž jeden byl proti Fulhamu za Chelsea na začátku této sezony! Justin Kluivert otevřel skóre Bournemouthu proti Forestu a všechny tři jeho ligové zásahy v tomto ročníku přišly před poločasem, včetně jednoho proti Fulhamu v prosinci.

Zajímavost: Fulham v každém z uplynulých tří soutěžních střetů zahrával alespoň deset rohů.