Baník vyhrál v přípravě nad slavným Dynamem Kyjev. Dvakrát se trefil kanonýr Tanko

Baník Ostrava si v přípravě připsal hodně cennou výhru nad slavným soupeřem. Na soustředění v tureckém Beleku zdolal v úterý dopoledne Dynamo Kyjev 3:2. O výhru nad aktuálně pátým celkem 1. ukrajinské ligy se postarali dvougólový kanonýr Tanko a talentovaný Slovák Rigo. Baník čeká v úterý ještě souboj s bulharským Levski.

Baník vstoupil do utkání rázně a od začátku se tlačil do zakončení. Už ve 4. minutě zakončil kombinaci Krupička střelou, která se otřela o břevno. O chvíli později pak po akci Almásiho zasáhl dobře gólman Dynama. V 8. minutě už ale Ostravští vedli. Rigo uvolnil rozběhnutého Tanka, který obstřelil bezmocného gólmana.

Tanko se obstřelem prosadil v pokutovém území i v 18. minutě a gólový uragán v podání Baníku završil ranou k tyči Rigo. Do přestávky ještě hosté korigovali po úspěšné dorážce Lobka.

Po pauze gólman Baníku Kubný inkasoval ještě jednou, když za jeho zády skončila Gusevova střela k tyči.