Salah se kvůli zranění stehenního svalu vrací do Liverpoolu. Co jej nyní čeká?

S Liverpoolem vyhrál vše, nyní toužil po úspěchu na Africkém poháru národů. Ve druhém klání se ale kapitán egyptské reprezentace Mohamed Salah zranil a po několika konzultacích se vrací zpět na Anfield Road. Svou účast na APN ovšem vynikající útočník ještě neukončil. 

Salah se kvůli zranění stehenního svalu vrací do Liverpoolu. Co jej nyní čeká?

Z druhého utkání egyptského národního týmu na Africkém poháru národů Mohamed Salah odkulhal už na konci první půle a prvotní zprávy nevěstily vůbec nic dobrého.

Ukázalo se ovšem, že Salah má pouze natažený stehenní sval a do dvou týdnů by měl být fit. Jeho další účinkování v Pobřeží slonoviny je ale značně nejisté.

Po několika konzultacích s lékaři Liverpoolu se vedení anglického velkoklubu rozhodlo, že svého klíčového muže povolá zpět na Anfield Road, kde bude pokračovat s rekonvalescencí.

Přestup na Anfield Road? Špatné rozhodnutí, lituje legenda Chelsea

"Máme skvělé hráče, skvělý tým a nyní je důležité bojovat. Máme v týmu dvacet nejlepších hráčů Egypta, musíme hrát naši hru s odvahou a sebevědomím. A potom věřím, že zápas vyhrajeme," hovořil Salah na tiskové konferenci ohledně závěrečného klání ve skupině proti Kapverdám.

To Egypt nutně potřebuje zvládnout, jinak po dvou remízách ze skupiny dost možná nepostoupí. Přitom právě triumf v APN je to poslední, co Salahovi schází ke štěstí.

"Samozřejmě, že bych turnaj rád vyhrál. V Liverpoolu jsem vyhrál všechno možné, ale tady jsem ještě neuspěl. Věřím, že se to stane a že toho dosáhnu," doplnil zkušený kanonýr. Ten se tedy nyní vrací do Anglie, jeho pokračování na APN ale vyloučeno rozhodně není.

"Mohamed se vrátí do Liverpoolu a bude s našimi lékaři rehabilitovat. Nejsem lékař, ale pokud by se Egypt dostal do finále a Mo by byl fit, zřejmě by odjel zpět. Proč ne, je to jasné. Takový je formát turnaje," dodal k vyjádření Salaha manažer Reds Jürgen Klopp.