Přestup na Anfield Road? Špatné rozhodnutí, lituje legenda Chelsea

V devětadvaceti letech se trojnásobný šampion s Chelsea Joe Cole rozhodl i vinou několika zranění z Londýna odejít a k překvapení mnohých podepsal Liverpoolu. Na Anfield Road ale výraznější stopu nezanechal a dle svého nejnovějšího vyjádření přestupu lituje. 

Přestup na Anfield Road? Špatné rozhodnutí, lituje legenda Chelsea

Joe Cole je legendou hned dvou klubů. Šest let strávil dohromady ve West Hamu, sedm let hrál za Chelsea, se kterou také získal hned tři mistrovské tituly.

V podcastu The Obi One, který vede bývalý hráč Blues John Obi Mikel, anglický obránce zavzpomínal na nepříjemné okamžiky posledních měsíců na Stamford Bridge. "Poškodil jsem si koleno a to byl pravděpodobně začátek mého konce, protože poté už jsem nikdy nebyl stejným hráčem. Urval jsem si prakticky všechny vazy a mimo hru jsem byl jedenáct měsíců," začal své vzpomínání.

"Z obchodního hlediska měla Chelsea pravdu, jednání o nové smlouvě zastavila, chtěli totiž vidět, jak na tom po zranění budu. Vrátil jsem se v říjnu a tou dobou už tam byl Carlo Ancelotti. Já nastupoval z lavičky a hrál jsem dobře. Dostat se do základu ale bylo náročné," pokračoval rodák z Londýna, kterému následně pomohl turnaj, který se právě nyní koná, tedy Africký pohár národů.

"Někteří kluci odjeli na APN a já jsem odehrál šest, sedm nebo osm zápasů v řadě. Hrál jsem opravdu dobře a dostal jsem nabídku nové smlouvy. Už to ale bylo o něčem jiném. Zapojilo se mi do toho mé ego a fotbal začal být bojem. Měl jsem tehdy hrozné bolesti," přiznal Cole.

CHIELLINI CHYBĚL LOS ANGELES FC POUZE PĚT TÝDNŮ A JE ZPĚT V KALIFORNII. ÚKOLY UŽ MÁ VŠAK KAPKU JINÉ

Nyní dvaačtyřicetiletý Angličan se tak rozhodl, že ze Stamford Bridge nemůže zůstat. "Řekl jsem si, že už nikdy nebudu tím hráčem, kterým jsem byl. Musel jsem odejít, jelikož jsem nechtěl ukončit kariéru v Chelsea jen tak, sedět se zraněními," podotkl Cole. V nabídce byly další tři anglické velkokluby, Arsenal, Tottenham a Liverpool.

Arsenal ovšem nabídku odvolal a do Tottenhamu odejít nemohl. "Smysl by to dávalo, Harry Redknapp byl manažerem, měli dobrý tým, já žil v Londýně a polovina mých kamarádů Kohoutům fandí. Ale já jsem to nedokázal," uvedl Cole vše na pravou míru. Zvítězil tak Liverpool, kde ale moc šťastných okamžiků neprožil.

"Liverpool je skvělý klub, ale nefungovalo to. Musím ale říct, že je to fantastický klub," pochválil Reds, ale jedním dechem zalitoval. Kdyby se vrátil v čase, chtěl by si zahrát někde v teple.

"Kdybych mohl vrátit čas, odešel bych do zahraničí, někam do tepla. Protože v takovém prostředí by to mému kolenu určitě pomohlo," dodal. Cole za Liverpool odehrál jen 42 utkání, rok hostoval v Lille a poté se vrátil do West Hamu. Kariéru ukončil před šesti lety ve Spojených státech amerických.