Neapol vyřadila Fiorentinu s Barákem a zahraje si o italský Superpohár

Fotbalisté Neapole si špatnou ligovou formu nepřivezli do Saúdské Arábie a v semifinále italského Superpoháru, o který poprvé bojovaly čtyři celky, porazili Fiorentinu 3:0. Na málo zaplněném stadionu se rozhodující momenty odehrály už v úvodním dějství, když nejprve otevřel skóre bývalý útočník Fialek Giovanni Simeone a následně tým z Toskánska neproměnil pokutový kop. Konečnou podobu dal výsledku v samém závěru dvěma slepenými trefami Alessio Zerbin. Antonín Barák, o jehož služby má podle spekulací zájem právě italský mistr, se dostal do hry až v 88. minutě.

V úvodním duelu italského Superpoháru, který se odehrál v saúdskoarabském Rijádu, potkal ligový mistr Neapol poraženého finalistu Coppa Italia Fiorentinu. V aktuální sezoně se však role poněkud obrátily. Zatímco Partenopei se trápili v lize a z poháru vypadli už v osmifinále, La Viola držela v tabulce solidní čtvrtou příčku a ve druhé domácí soutěži stále pokračovala.

Gli Azzurri se mohli dostat do vedení už v deváté minutě, ale ránu Mattea Politana vyrazil Pietro Terracciano mimo tři tyče. Mnohem úspěšnější byl ve 22. minutě Simeone, jemuž míč do vyložené šance předložil Juan Jesus a bývalý hráč Fialek nekompromisně zavěsil. O pár minut později sice tým z Toskánska vyrovnal, konkrétně Lucas Beltrán, avšak gól nebyl uznán kvůli ofsajdu, který následně potvrdil videorozhodčí. Na další zajímavou situaci si diváci museli počkat až do 44. minuty, kdy jeden z hráčů Fiorentiny upadl ve vápně po kontaktu s Máriem Ruim a hlavní sudí nařídil velmi diskutabilní penaltu. La Viola ovšem příležitosti nevyužila, jelikož Jonathan Ikoné z penaltového puntíku přestřelil branku Neapole o několik metrů.

Po hodině hry se k odraženému míči v zajímavé pozici dostal Arthur Melo, ale jeho střela mířila nad, a tudíž nijak neohrozila Pierluigiho Golliniho. Zbytek utkání se nenesl v příliš vysokém tempu, fanoušci mohli viděl spíše časté fauly na obou stranách a polehávání hráčů Neapole. Přesto se svěřenci Waltera Mazzarriho dokázali prosadit i podruhé, když se krátce po příchodu na hřiště hlavou trefil Zerbin, jenž se ale nepříjemně zranil po nárazu do tyče. Odchovanec Partenopei se však rychle zotavil a o dvě minuty později se ocitl sám před Terraccianem, který byl krátký na jeho přesnou střelu na zadní tyč.

Neapol tak zapomněla na ligové trápení a postupuje do finále, jež se odehraje 22. ledna. Její soupeř vzejde z duelu Interu s Laziem.