Černé pásky a podpora spoluhráči. Výhra nad Evertonem měla pro Wolverhampton smutný nádech

Vítězství nad Evertonem v Premier League mělo pro Wolverhampton smutný nádech. Vlci šli do utkání s černými páskami na rukávu. Gabonskému záložníkovi Mario Leminovi totiž zemřel den před utkáním otec, myšlenkami tedy byli hráči Wolves se svým kamarádem. „Naše srdce jsou s Mariem Leminou a jeho nejbližšími. Posíláme jemu i celé rodině v této smutné chvíli hodně sil. Jsme s vámi,“ uvedl v prohlášení klub.

Černé pásky a podpora spoluhráči. Výhra nad Evertonem měla pro Wolverhampton smutný nádech

Hráči Wolverhamptonu vyjádřili smutek i tím, že k duelu proti Evertonu nastoupili s černými páskami na rukávu. Během zápasu pak i zvedli Leminův dres. „Naše myšlenky jsou s Mariem a jeho rodinou,“ potvrdil v prohlášení klub.

Leminův otec byl v posledních týdnech v nemocnici. Sám hráč pak otci věnoval svůj gól proti Chelsea, který vstřelil na Štědrý den. Už tehdy potvrdil, že má jeho otec vážné zdravotní problémy. „Chtěl bych být v tuhle chvíli s ním, ale musím dělat svou práci. Je u něj aspoň zbytek rodiny. Tati, bojuj,“ uvedl hráč pro Sky Sports.

Po utkání ale už za nemocným tatínkem spěchal. Od klubu dostal volno kvůli vážným rodinným problémům. „Některé věci jsou důležitější než fotbalové zápasy,“ uvedl k situaci pouze šéf Wolverhamptonu, když novináře zajímalo, proč opora absentuje v kádru Vlků.

Wolves porazili Everton 3:0 díky gólům Maxe Kilmana, Matheuse Cunhy a Craiga Dawsona. V tabulce Premier League na 11. místě s 28 body z 20 zápasů.