Luton hrál skvěle. Naše touha zvítězit je ale neuvěřitelná, těšilo Artetu

V sedmé minutě nastavení v rámci původně šestiminutového přídavku rozhodl Declan Rice o nesmírně cenné výhře Arsenalu na půdě nováčka z Lutonu. Manažer Mikel Arteta po utkání, díky kterému se Gunners udrží v čele ligy, chválil soupeře, jedním dechem se ale rozplýval nad vlastnostmi svého týmu. 

Luton hrál skvěle. Naše touha zvítězit je ale neuvěřitelná, těšilo Artetu

V první půli šel Arsenal dvakrát do vedení, v úvodu druhé půle ale naprosto selhal gólman David Raya a nováček skóre během osmi minut otočil. Kai Havertz za další tři minuty vyrovnal, od té chvíle ale favorit tlačil bez jakéhokoliv úspěchu.

Arbitr Samuel Barrott nastavil šest minut, ovšem až v té sedmé o třech bodech pro Gunners rozhodl Declan Rice. Londýnský celek tak zvládl šesté soutěžní střetnutí v řadě a i po 15. kole zůstane v čele Premier League.

Manažer vítězů Mikel Arteta po střetnutí chválil Luton, rozplýval se ale především nad tím, jak jeho tým dokázal reagovat na nepříznivý průběh druhého poločasu.

"Jsme opravdu šťastní. Věděli jsme, že to bude bitva. Ztížili jsme si to tím, jakým způsobem jsme inkasovali, ale jinak jsem si to opravdu užil. Hlavně ten konec. Lutonu nicméně patří velké poděkování. Atmosféra byla fantastická a soupeř nám to výrazně zkomplikoval," hodnotil Arteta v pozápasovém rozhovoru pro SkySports.

"Našli jsme způsob, jak vyhrát. Nikdy se nevzdáváme, jsme ochotni vyhrát každý zápas, který odehrajeme. Riskujeme, jdeme do toho naplno a máme za to odměnu. Odolnost, charakter, kvalita a touha vyhrát. To je to, co tým dnes ukázal," pokračoval spokojený Arteta.

V závěru samozřejmě přišla i otázka na to, co se musí stát, aby Gunners konečně získali mistrovský titul. "Potřebujeme opravdu hodně bodů, abychom vyhráli Premier League. Bude to opravdu těžké. Vyhráli jsme šestkrát v řadě, a to různými způsoby. A ten způsob musíte najít i ve chvíli, kdy neděláte všechno tak, jak máte," dodal jednačtyřicetiletý Španěl.