Preview: Manchester United - Chelsea. Sterling se ve šlágru pokusí zlomit hrozivou střeleckou mizérii

Jakákoli utrpěná ztráta vede v Manchesteru United vždy ke krizi, ale povaha porážky s Newcastlem v St James' Parku byla obzvláště škodlivá. Rudí ďáblové dokázali vystřelit na branku pouze jednou a v tomto duelu inkasovali neuvěřitelných 2,98 xG, což na manažera Erika ten Haga vyvinulo další tlak. Nizozemec uvedl jako příčinu problémů svého týmu náročný program. Kvůli sérii nejednotných výkonů se fanoušci před svátky obávají nejhoršího.

Preview: Manchester United - Chelsea. Sterling se ve šlágru pokusí zlomit hrozivou střeleckou mizérii

Zranění možná sužují jejich defenzivu, ale je to právě útočná řada United, která v této sezoně pravděpodobně způsobila větší problémy, přičemž pouhých 16 vstřelených gólů v Premier League (PL) je druhé nejhorší číslo po Crystal Palace a spodní čtveřici před tímto kolem. Návštěva soupeře z horní poloviny by měla na Old Trafford rozbušit srdce, protože ačkoli proti Chelsea Red Devils prohráli jen jeden z posledních 13 střetů (5-7-3), v tomto ročníku ještě nezískali PL ani bod proti soupeři, který se v současné době nachází v první desítce.

Blues se vydávají na dlouhou cestu na sever povzbuzeni poté, co v neděli vyhráli pětigólový thriller proti Brightonu (3:2). Manažer Mauricio Pochettino pocítil směs hrdosti a zklamání, když se jeho tým úspěšně odrazil od drtivé porážky 1:4 s Newcastlem, ale vyloučení Conora Gallaghera proti Seagulls znamená, že mu zde bude chybět klíčový člen zálohy.

To není ideální načasování, protože se snaží opustit Old Trafford vítězně poprvé od května 2013 (0-6-4). Sir Alex Ferguson byl ještě manažerem United, když Chelsea na tomto hřišti naposledy vyhrála, ale hosté jsou v poslední době sebevědomí cestovatelé, protože před výpraskem v Newcastlu ovládli tři výjezdy v PL v řadě.

Koho sledovat: Harry Maguire v této sezoně zažil v United oživení kariéry. Jeho první gól v PL v červeném dresu padl při výhře 2:0 na Chelsea v únoru 2020. Jeho parťák z reprezentace Raheem Sterling bude doufat, že proti Rudým ďáblům prolomí neuvěřitelnou střeleckou mizérii, protože ve 24 bitvách ještě neskóroval!

Zajímavost: V této sezoně Manchester United ještě v žádném domácím utkání v PL nevedl o poločase, zatímco Chelsea v žádném zápase v PL o přestávce neprohrávala.