Kane má na dosah v Bayernu další rekord. Ani nemusel kopnout do míče

Góly sype soupeřům na počkání, stejně tak bez mrknutí oka přepisuje rubriky v historických kronikách slavného Bayernu. Teď má útočník Harry Kane v bavorském velkoklubu na dosah další rekord v počtu prodaných dresů. Mnichovský celek podle magazínu Kicker očekává, že do konce roku prodá přes 100 tisíc trikotů anglického fotbalisty, což dosud žádný hráč v historii klubu v jedné sezoně nedokázal.

Kane má na dosah v Bayernu další rekord. Ani nemusel kopnout do míče

Kane přišel do Bayernu v srpnu za více než sto milionů eur z Tottenhamu a stal se nejdražším hráčem bundesligy. Jen v prvních dvou dnech po oznámení přestupu, prodal klub 20 tisíc dresů třicetiletého kanonýra.

Nyní se podle Kickeru blíží počet prodaných trikotů hranici sto tisíc. "Nikdy dřív nenavštívilo naše sociální média tolik lidí, jako když k nám přišel," uvedl na nedávné valné hromadě klubu šéf Bayernu Jan-Christian Dreesen.

Rád bych si zahrál s Messim, určitě by mi u pár gólů asistoval, hlásí Kane. Jaké legendy obdivoval dříve?

Na valné hromadě byly také zveřejněny výsledky hospodaření mnichovského celku v minulé sezoně 2022/23. V ní Bayern na prodeji dresů a dalších suvenýrů získal 110,2 milionu eur.

Kane dosud za Bayern odehrál 16 zápasů a dal 21 branek. V německé lize má po 11 kolech na kontě 17 gólů, a pokud ze střeleckého tempa příliš nepoleví, mohl by ohrozit i rekordních 41 zásahů Roberta Lewandowského z bundesligové sezony 2020/21.

Pracháč Kane je k nezastavení. Bayern začíná chystat pro kanonýra prémie