Rána pro Španělsko. Klíčový záložník Gavi může chybět až osm měsíců

Pořádná nepříjemnost. Španělsko ztratilo na dlouhé měsíce záložníka Gaviho, který patří ke klíčovým hráčům národního týmu. Talent si v nedělním utkání kvalifikace mistrovství Evropy s Gruzií přetrhl zkřížený vaz v pravém koleně. Podle deníku AS hrozí devatenáctileté hvězdě Barcelony až osmiměsíční pauza. Podle webu Barcelony, kde devatenáctiletý fotbalista působí, si také poškodil meniskus a čeká ho operace.

Rána pro Španělsko. Klíčový záložník Gavi může chybět až osm měsíců

Barcelona bližší informace neuvedla, podle deníku AS ale hrozí Gavimu šesti- až osmiměsíční přestávka. V ohrožení je proto jeho start na evropském šampionátu, který bude v příštím roce od 14. června do 14. července hostit Německo.

Gavi, který byl loni vyhlášen nejlepším mladým fotbalistou Evropy, se zranil v prvním poločase závěrečného duelu skupiny A. Španělsko nakonec vyhrálo 3:1 a pojistilo si první místo ve skupině. Vítězný gól dal Ferran Torres a oslavil ho s dresem zraněného spoluhráče.

Pro španělskou reprezentaci půjde o citelnou ztrátu. Gavi patří ke klíčovým hráčům, za národní tým už odehrál 27 zápasů a dal pět branek. Chybět bude také Barceloně, za kterou v probíhající sezoně nastoupil do 12 ze 13 ligových zápasů.

Průšvih! Zraněný Vinícius může Realu Madrid chybět až deset týdnů