3. den kvalifikací: V akci anglická jednadvacítka i levý obránce Havertz

Třetí den reprezentační přestávky toho z pohledu hráčů anglické Premier League příliš nenabídl. Překvapila ale pozice Kaie Havertze v přátelském utkání proti Turecku nebo druhé vychytané konto reprezentanta Brightonu.

Ve hře byla anglická jednadvacítka, která zvládla důležité střetnutí na půdě Srbska a posunula se na druhé místo skupiny F. Dvěma góly zazářil útočník Sheffieldu United James McAtee, který na první ligovou trefu v nové sezoně Premier League čeká.

Po jeho dvou zásazích přidal ve druhé půli pojistku záložník Liverpoolu Harvey Elliott, který využil přihrávky Noniho Maudekeho z Chelsea. V dresu Walesu si asistenci připsal Connor Roberts z Burnley, v kvalifikaci o mistrovství Evropy poté zazářil také Bart Verbruggen.

Jednadvacetiletý gólman Brightonu vychytal za Nizozemsko druhé čisté konto v řadě a říká si o stálou pozici jedničky. U Racků bojuje o pozici jedničky s Jasonem Steelem, v posledních dvou klubových střetnutích inkasoval jen proti Evertonu.

O mistrovství světa bojoval Senegal a doma porazil Jižní Sudán 4:0 i díky zásahu Pape Matara Sarra hned z první minuty. Asistencí k vysoké výhře přispěl záložník Toffees Idrissa Gueye, dva góly a asistenci zaznamenal bývalý útočník Reds Sadio Mané, čisté konto vychytal někdejší opora Blues Edouard Mendy.

V dresu německé reprezentace nebyl až tak překvapivý gól Kaie Havertze, nýbrž jeho zařazení na pozici levého obránce. Ten tak od časů útočníka v Chelsea přešel ke středopolařské linii v Arsenalu až do defenzivní řady.

2. DEN KVALIFIKACÍ: ZÁŘILO POBŘEŽÍ SLONOVINY, TREFIL SE SOUČEK, JORGINHO OPĚT NEDAL PENALTU