Mbappé a Real Madrid? V létě prý hvězda dostane poslední šanci, jinak bude ve hře Haaland

Francouzský reprezentant Kylian Mbappé je bezpochyby jednou z největších hvězd současnosti. Každé léto pak plní média informace, zda už se naplní jeho sen a bombarďák zamíří do španělského Realu Madrid. I když už se mohlo stát, že je změna dresu na spadnutí, vždy nakonec zůstala obletovaná hvězda v PSG. A jak to bude v létě příštího roku? Pokud dá Realu opět košem, pokusí se španělský gigant získat Erlinga Haalanda z Manchesteru City.

Mbappé a Real Madrid? V létě prý hvězda dostane poslední šanci, jinak bude ve hře Haaland

Španělská média nedávno pomalu oslavovala, když vše vypadalo tak, že se Real Madrid po letech vzdal snahy získat Kyliana Mbappého. Experty nekonečná sága štvala, vše se opakovalo stále dokola a situace vždy zůstala stejná. Legendy spojené s Bílým baletem měly také jasno. Tvrdily, že kdyby hráč opravdu měl Real Madrid jako vysněný klub, dávno by tam hrál a nic by jej nezastavilo.

Zmíněná skupinka se radovala předčasně, vypadá to, že v létě se opět bude spojení Mbappé a Real Madrid řešit. Hráčův kontrakt má v létě 2024 vypršet (je tam klauzule o možném prodloužení o další sezonu) a pak se budou dít věci. Jenže stejná situace tu byla i letos v létě a hráč nakonec podepsal v Paříži novou smlouvu. Slavný španělský klub ale opět živí naději, že čtyřiadvacetiletý kanonýr přijde. Oponenti tvrdí, že Real opět utře nos a v médiích už se píše o tom, že PSG má připravené argumenty, aby neměnil svou pařížskou adresu.

Mbappé bude hrát za nás, vtipkuje Tuchel. Pokud bude chtít přijít do Bayernu, osobně si pro něj přijedu, hlásí

Podle španělského deníku AS situaci kolem Mbappého klub ze Santiaga Bernabeu pozorně sleduje, prý už ale není jeho prioritou. List uvádí, že vedení PSG nasypalo hvězdě pořádný balík peněz, aby zůstala. Hráč vydělá podle všeho v Paříži dvacet milionů eur za rok bez bonusů. Ty znamenají další velké peníze. A právě finance mohou hrát také důležitou roli, jak to příští rok v létě bude. Ovšem i pro PSG. „Nejsme schopní mu nabídnout ještě víc peněz,“ cituje AS nejmenovaný zdroj z pařížského klubu.

Francouzští šampioni ale chtějí, aby s nimi Mbappé zůstal i v další sezoně. Ale ne za každou cenu. AS oznámil, že PSG v současné době nezvažuje nabídku nové smlouvy pro obletovaného útočníka, ale chce, aby využil možnosti prodloužení kontraktu o jeden rok, jak je zakotveno v současné dohodě obou stran.

foto: © Paris Saint-Germain FC

PSG vše podporuje argumentem, že v Madridu může mít Mbappé problémy hrát na levém křídle – v Realu tam nastupuje Vinicius Jr. Francouz měl podobný problém i v PSG, dokud v jeho dresu působil Neymar. Teprve po prodeji Brazilce do Saúdské Arábie může Francouz hrát tam, kde se cítí nejlépe.

Blíží se návrat Zidaneho do trenérského křesla? Mohl by to být opět Real, ale i pokušitel z Ligue 1

AS zároveň nabízí scénář, jak vše dopadne, pokud se Mbappé nakonec rozhodne zůstat v Paříži, Real se nepřestane snažit přivést špičkového útočníka a prý obrátí svou pozornost k Erlingu Haalandovi, jenž září v Manchesteru City.

Mbappé je hráčem PSG od léta 2017. Od té doby za tento klub odehrál Francouz 275 utkání a vstřelil 227 branek, připsal si i 99 asistencí.