Nechápu, proč s ním podepisovali novou smlouvu. Otec Ramsdalea kritizuje Arsenal

V posledních dvou sezonách byl Aaron Ramsdale neotřesitelnou jedničkou Arsenalu. Po příchodu Davida Rayi se ale vše změnilo a anglický brankář vysedává na lavičce. K situaci se nyní vyjádřil otec rodáka ze Stoke a na Gunners nenechal nit suchou.

Nechápu, proč s ním podepisovali novou smlouvu. Otec Ramsdalea kritizuje Arsenal

Šlo o poměrně překvapivou zprávu. Arsenal si v létě z Brentfordu pořídil Davida Rayu, ve svém kádru měl přitom Aarona Ramsdalea, který byl po dvě sezony jasnou jedničkou. Po příchodu Rayi manažer Mikel Arteta uvedl, že v kádru má nyní dva světové brankáře a dvě jedničky. Jenže situace se brzy změnila.

Ramsdale nechytal v lize od 3. září a první volbou pro Artetu je jednoznačně Raya. Tuto situaci a především fakt, že bývalé jedničce Gunners nikdo nic neřekl, v podcastu Highbury Squad zkritizoval otec Ramsdalea Nick.

"Neměli jsme o tom tušení, neměl o tom tušení ani on. Najednou s ním nikdo nepočítá. Je zřejmé, že Aaron je pohárovým brankářem a David Raya hlavním gólmanem. Tedy za předpokladu, že se nic nestane. S tím musí Aaron žít i přesto, že mu to nikdo neřekl," zmínil Nick Ramsdale úvodem.

"Situace se neustále vyvíjí, nikdo tam nebude věčně. Ale způsob, jakým se vše změnilo, byl opravdu špatný," podotkl Nick s tím, že jeho syn má nyní jen málo důvodů k úsměvu.

"Ztratil úsměv a je těžké ho tak vidět. Všichni mu říkáme, ať je pozitivní, ale momentálně to asi nejde. David Raya je skvělý brankář a není to jeho chyba, prostě přišel. Je to stejné, jako když nastoupil Aaron a v brance byl Bernd Leno," pokračoval.

Nick reagoval také na tvrzení agenta nynější jedničky Gunners, který tvrdil, že před příchodem Ramsdalea v roce 2021 chtěl Arsenal spíše Rayu. "Můj jediný problém je, že když jsem s panem Artetou mluvil po telefonu, říkal mi, že chce Aarona. Ale pak se Raya dostal znovu na trh a Arteta po něm ihned sáhl," nechápe. Největší potíže mu ale dělá fakt, že Aaron teprve v létě podepsal nový dlouhodobý kontrakt.

"Nevím, jaká bude jeho budoucnost. Právě podepsal novou smlouvu ještě s opcí. Ptám se, proč někdo prodlouží hráči kontrakt, aby o dva měsíce později ukázal na někoho jiného," doplnil.