Čtrnáct zápasů bez výhry a dost! Reprezentant Král má v bundesligovém Unionu Berlín nového trenéra

Čtrnáct zápasů bez výhry napříč soutěžemi, to je hodně bídná bilance. Bundesligový Union Berlín, za který hraje český reprezentant Alex Král, kvůli výsledkovému trápení propustil trenéra Urse Fischera. Účastník Ligy mistrů je po jedenácti ligových kolech s pouhými šesti body poslední v tabulce německé nejvyšší soutěže. Vedení klubu oznámilo, že A tým dočasně převezme trenér mužstva do 19 let Marco Grote.

Čtrnáct zápasů bez výhry a dost! Reprezentant Král má v bundesligovém Unionu Berlín nového trenéra

Nyní sedmapadesátiletý Fischer vedl Union od roku 2018 a nesmazatelně se zapsal do jeho historie. Klub z východní části Berlína bývalý švýcarský reprezentant dotáhl z druhé nejvyšší soutěže až k letošnímu čtvrtému místu v bundeslize a první účasti ve skupinové fázi Ligy mistrů.

"Pro mě osobně a určitě i pro celou rodinu Unionu je to velmi smutný okamžik. Je mi líto, že se nám nepodařilo zlomit negativní sérii z posledních týdnů. S pohledem na společný čas a úspěchy, které jsme spolu slavili, jsem vděčný a hrdý. Ačkoli je tento odchod bolestný, Urs Fischer odhází jako přítel, kterého vždy přivítáme s otevřenou náručí," uvedl ředitel klubu Dirk Zingler.

foto: © 1. FC Union Berlin

Unionu se přitom samotný začátek sezony vydařil, na konci srpna vyhrál úvodní dva zápasy bundesligové sezony. Od té doby však v německé lize nebodoval, vypadl i z domácího poháru a ve čtyřech utkáních Ligy mistrů získal jen bod za remízu s trápící se Neapolí, která shodou okolností měnila trenéry v úterý.

Pracháč Kane je k nezastavení. Bayern začíná chystat pro kanonýra prémie